GENNEMFØRTE DELTAGERE
Placering
Fornavn
Efternavn
Postnr.
By
Holdnavn
Startnr.
Tid
1
Emma
Lyngholm
9530
Støvring
Depotjægerne
0313
03:12:22
2
Solveig
Skov
8543
Hornslet
HCM-pigerne
0475
03:12:26
3
Annette
Quist
5580
Nørre Aaby
speedyconsales
1082
03:12:31
4
Line
Meilandt
8220
Brabrand
Kvinderdercykler
0722
03:16:35
5
Helle
Sørensen
8740
Brædstrup
Hedensted Cykel Klub
0489
03:16:42
6
Solveig
Pedersen
9240
Nibe
Team SolMet
1509
03:16:45
7
Helle
Dahl-Hansen
8721
Daugård
Hedensted Cykel Klub
0488
03:16:50
8
Marianne
Saugbjerg
8230
Åbyhøj
Kvinderdercykler
0728
03:18:30
9
Gitte
Hvoldal Kristensen
8240
Risskov
I love øko
0562
03:18:31
10
Louise
Revsbæk Boje
8000
Århus
Wiggle
1722
03:18:39
11
Mette
Verner
8230
Åbyhøj
Aarhus MTB
1735
03:18:39
12
Lisbeth
Kjærsfeldt
8000
Århus C
Kvinderdercykler
0724
03:18:42
13
tina
sønnichsen
8260
viby j
Kvinderdercykler
0737
03:19:37
14
Ane Kirstine
Forchhammer
7500
Holstebro
Team Flyvende Farmor HCM
1309
03:20:12
15
Helle
Lander
8260
Viby
Team Ebling
1270
03:20:38
16
Maria
Winther
8270
Højbjerg
Kvinderdercykler
0727
03:21:28
17
LINDSEY
ORMOND
8000
AARHUS
ALTOMCYKLING.DK
0037
03:21:44
18
Mette
Andresen
6520
Toftlund
TCM hold 1 1/2
1136
03:31:20
19
Ulrikke
Jensen
8000
Århus
Ulrikke
1658
03:32:05
20
Sanne
Andersen
5000
Odense C
Team Cro'n, Restaurant Cro'n, Odense
1237
03:32:28
21
Mette
Hilmer
8464
Galten
Aarhus MTB
1734
03:32:29
22
Linda
Fenger-Grøn
7100
Vejle
cykelmyggen
0229
03:32:35
23
Helle Marie
Andersen
8270
Højbjerg
Kvinderdercykler
0716
03:32:39
24
Helle
Vistisen
8660
Skanderborg
Kvinderdercykler
0715
03:32:40
25
Inger
Friis
6100
Haderslev
Memory
0846
03:32:41
26
Rikke Lysemose
Poulsen
8680
Ry
cykelmyggen
0230
03:32:44
27
Susanne
Andersen
9210
Aalborg SØ
VCM Chicks
1677
03:32:44
28
Pia
Ingerslev
8520
Lystrup
Team Diers
1261
03:34:31
29
Mette
Thielke
8541
Skødstrup
Kvinderdercykler
0731
03:34:38
30
Liza
Diers
8000
Århus
Team Diers
1260
03:34:42
31
Stina
Almqvist
9550
Mariager
De glade pedaler
0265
03:34:46
32
Mette
Kolze Changizi
8600
Silkeborg
Team SolMet
1508
03:35:21
33
Line
Thorsted
8464
Galten
Kvinderdercykler
0723
03:35:59
34
Lene Rahr
Wagner
8382
Hinnerup
Team Overdrevet
1454
03:36:25
35
Pia
Stokholm
8210
Aarhus V
Kvinderdercykler
0732
03:36:44
36
Tina
Møller
8543
Hornslet
Team GT
1344
03:37:54
37
Marianne
Kirk
8210
Aarhus V
AarhusMTB
1738
03:37:58
38
Ingelise
Sørensen
8340
Malling
MCM
0835
03:38:12
39
Pernille
Pedersen
8300
Odder
PPedersen
0957
03:40:33
40
Helene
Røberg
8400
Ebeltoft
CK Djurs
0202
03:40:34
41
Lise
Brunø
9300
Sæby
MTB Frederikshavn
0870
03:40:39
42
Rikke
Handlos
8260
Viby
Kvinderdercykler
0733
03:40:40
43
Bente
Taagholt
3520
Farum
cykelklubben Velo Pavé
0223
03:40:43
44
Maibritt
Nørgård
8660
Skanderborg
Team Stilling
1512
03:40:59
45
Annette
Hammer Jeppesen
8920
Randers nv
Hammer
0468
03:41:52
46
Anita
Søholm
8420
Knebel
CK Djurs
0198
03:41:54
47
Lise
Thim
8660
Skanderborg
Team Stilling
1511
03:42:02
48
Hanne
Holmberg
9900
Frederikshavn
Team Firkløver
1272
03:42:12
49
Majbrit
Romme
9982
Aalbæk
MTB Frederikshavn
0871
03:42:15
50
Mette Bækmark
Bisper
8000
Aarhus C
Ayaan
0067
03:45:35
51
Birthe
Jakobsen
9400
Nørresundby
VCM Chicks
1674
03:45:42
52
Anne Victoria
Ege
8000
Aarhus
Team Voigt i fundamentet
1562
03:45:46
53
Laila
Bjerg
9280
Storvorde
VCM Chicks
1676
03:45:46
54
Line
Hansen
8000
Aarhus
1900 TRI
1746
03:46:04
55
lone
møller
8382
Hinnerup
Team Overdrevet
1455
03:46:13
56
Gitte
Horn Hilliger
8471
Sabro
GHH
0429
03:48:04
57
Maria Louise Vang
Christensen
8200
Aarhus N
Vang
1666
03:48:25
58
Camilla Hee
Kristensen
8260
viby j
Monkey Girls
0855
03:48:52
59
Louise
Lemche Erichsen
6360
Tinglev
AIR CONTROL WING
1021
03:50:03
60
Jette M.
Jensen
8560
Kolind
CK Djurs
0203
03:50:33
61
Karin
Andersen
8240
Risskov
JU can du it!
0602
03:50:38
62
Emma
Lund Laycock
7000
Fredericia
Team Lund
1408
03:50:39
63
Birgit
Glud
8320
Mårslet
Kvinderdercykler
0704
03:50:42
64
Karin
Meldgaard
8920
Randers
DeTri
0321
03:50:43
65
Hanne
Andreasen
8260
Viby J
Kvinderdercykler
0711
03:50:45
66
Camilla
Lægsgaard
8800
Viborg
Loop
0794
03:51:19
67
Marianne
Jakobsen
8600
Silkeborg
Golden girls junior
0446
03:51:32
68
Dorte
Stribolt
8260
Viby J
Stråleterapien
1098
03:51:37
69
Christina Holst
Færch
8230
Åbyhøj
Team Røde Mor og den sorte Hoppe
1477
03:52:05
70
Winnie Mohr Have
Jensen
8000
Århus C
Aarhus MTB
1737
03:52:08
71
Lise-Lotte
Høybye
8310
Tranbjerg J
Kvinderdercyklerpåbaghjul
0739
03:52:55
72
Mette Thorhauge
Østergaard
8464
Galten
GaltenCK
0428
03:53:15
73
Bettina
Sejr
8464
Galten
Galten CK
0425
03:53:19
74
Anni
Villefrance
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0775
03:53:19
75
Bodil
Sørensen
8270
Højbjerg
Team Cyclingfreak
1239
03:54:49
76
Hanne
Nielsen
6261
Bredebro
Ballum Cykel Motion
0075
03:55:08
77
Rita
Brodersen
6261
Bredebro
Ballum Cykel Motion
0076
03:55:12
78
Jette Juul
Truelsen
8700
Horsens
CCM
0192
03:55:13
79
Laila
Søndergaard
8700
Horsens
Lund cykel
0804
03:55:15
80
Susanne
Beck
8310
Tranbjerg J
Kvinderdercykler
0736
03:56:11
81
Birte
Frisk
6261
Bredebro
Ballum cykelmotion
0077
03:56:50
82
Mathilde
Thomsen
8000
Århus
Mathilde Thomsen
0831
03:57:11
83
Katrine
Thomsen
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0779
03:57:12
84
Susan
Sørensen
6270
Tønder
TCM Tønder
1758
03:57:19
85
Helle
Mikkelsen
8382
Hinnerup
Mikkelsen
0852
03:58:16
86
Dorte
Aaen
8462
Harlev
Dorte Aaen
0331
03:58:30
87
Nina
Bjerregaard
8200
Aarhus
Team Mulle
1426
03:58:45
88
Sally
Hansen
6270
Tønder
TCM Tønder
1757
03:58:49
89
Katrine Tranum
Thomsen
8220
Brabrand
Brabronx
0160
03:59:24
90
Anita
Lehmann
8660
Skanderborg
Aarhus MTB
1728
04:00:02
91
Helle
Sørensen
8300
Odder
Team Odder
1433
04:00:41
92
Ulla
Eriksen
8300
Odder
TeamOdder
1594
04:00:50
93
Dorte
Villadsen
6715
Esbjerg N
Vesterhavssild
1682
04:00:50
94
Karin
Hansen
6700
Esbjerg
Vesterhavssild
1684
04:00:53
95
Hanne
Hansen
8210
Aarhus V.
BagJuul
0070
04:00:56
96
Marianne
Fibæk
8000
Aarhus C
Team Cyclingfreak
1247
04:00:57
97
Desiree
Laursen
8270
Højbjerg
Team Cyclingfreak
1243
04:01:02
98
sonja
vind
6200
aabenraa
Team-CCS
1590
04:01:10
99
Charlotte
Juul
8732
Hovedgård
Team Juul-Andersen
1396
04:01:13
100
Gitte Ørum
Andersen
8732
Hovedgård
Team Juul-Andersen
1397
04:01:15
101
Mette
Knudsen
8850
Bjerringbro
CYKELMYGGENE
0232
04:01:22
102
Kristina Lehmann
Schjøtt
8850
Bjerringbro
CYKELMYGGENE
0231
04:01:26
103
Mette
Clausen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1386
04:02:01
104
Vibeke
Haaning
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1390
04:02:03
105
Lise Bjørn
Jørgensen
9850
Hirtshals
Team Hjørring Q
1381
04:02:08
106
Birgit
Stensbak
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1371
04:02:10
107
Charlotte
Hansen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1373
04:02:11
108
Bettina
Rørbæk
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1369
04:02:13
109
Anni
Tellefsen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1368
04:02:16
110
Dorte Juul
Pedersen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1375
04:02:18
111
Mette
Graversgaard
8240
Risskov
Solskinspigerne
1067
04:02:19
112
Gurli
Helbo
8550
Ryomgård
CK Djurs
0201
04:02:22
113
Sandy Karoline
Frederiksen
9850
Hirtshals
Team Hjørring Q
1389
04:02:23
114
Jane
Vedel
8210
Aarhus V
Kvinderdercykler
0718
04:02:27
115
Hanne
Bak-Mikkelsen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1376
04:02:32
116
Conny
Frost
8600
Silkeborg
Conny Frost
1752
04:02:34
117
Helene
Andersen
8660
Skanderborg
Team Ebling
1269
04:02:53
118
Ulla
Müller
7000
Fredericia
Tour de Taxa 2015
1625
04:02:56
119
Lene Chetan
Jensen
8000
Århus
lenesbike
0759
04:02:57
120
Sonja
Larsen
8270
Højbjerg
Sonja
1070
04:03:01
121
Lotte
Dahl
9550
Mariager
De glade pedaler
0264
04:03:02
122
Annemette
Kaiser
8220
Brabrand
Brabronx
0159
04:03:07
123
Nanna
Andersen
8000
Aarhus C
Nanna Andersen
0890
04:03:07
124
Lise
Ruge
8220
Brabrand
Brabronx
0161
04:03:10
125
lenette
christensen
6705
Esbjerg Ø
vesterhavsslid
1685
04:03:16
126
Maja Christine
Schädler
8600
Silkeborg
BC team 2010
0084
04:03:27
127
Irene
Hansen
8000
Aarhus C
Fræserne
0417
04:03:31
128
Marie Søndergaard
Andersen
8000
Aarhus C
Fræserne
0418
04:03:31
129
Marit Nyholm
Nielsen
8240
Risskov
Optimisterne
0909
04:03:43
130
Anita
Jacobsen
8250
Egå
Tryg
1636
04:03:46
131
Annemette
Lau
8000
Aarhus C
Annemette Lau
0049
04:03:59
132
Anja
Völker Johansen
9293
Kongerslev
Team 9280 - Tøserne
1146
04:03:59
133
Solveig
Frank
8270
Højbjerg
Kvinderdercykler
0735
04:04:08
134
Tine
Gamborg
8450
Hammel
Opgang 155+
0906
04:04:13
135
Susanne Lindgren
Nielsen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0150
04:04:15
136
Lise Yde
Poulsen
8382
Hinnerup
Opgang 155+
0904
04:04:17
137
Mette
Johnsen
7100
Vejle
Opgang 155+
0905
04:04:19
138
Susanne
Laugesen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0149
04:04:21
139
Malene
Herbsleb
8300
Odder
Team Herbsleb
1351
04:04:43
140
Anette
Steffesen
8000
Aarhus C
Kvinderdercykler
0694
04:05:04
141
marianne
edemann
8500
Grenaa
Grenaa Cykle Club.
0458
04:06:30
142
Lone
Breum
8500
Grenaa
Grenaa Cykle Club
0455
04:06:34
143
Mette
Bundgaard
3460
Birkerød
Team Rynkefri
1476
04:07:17
144
Annemette
Skeel
2830
Virum
Kvinderdercykler
0698
04:07:20
145
Ulla
Olesen
7480
Vildbjerg
Vildjbjerg Motion
1701
04:08:23
146
Ahn Louise
Larsen
3460
Birkerød
..,-
0011
04:08:26
147
Marianne
Bjørn
7480
Vildbjerg
Vildbjerg motion a
1700
04:08:26
148
charlotte
tybjerg
8300
odder
TeamWannabe
1598
04:08:28
149
Lisbeth
Laugesen
7490
Aulum
Vildbjerg Motion
1699
04:08:30
150
Pia
Geertsen
8300
Odder
Team Odder
1435
04:08:31
151
Merete
Lahn
8300
Odder
Frisør Merete Lahn
0412
04:08:36
152
Malene
Carstensen
8270
Højbjerg
CARSTENSENS
0187
04:09:15
153
Stine
Carstensen
8000
Aarhus C
CARSTENSENS
0188
04:09:17
154
Karin
Iversen
6800
Varde
CARSTENSENS
0186
04:09:20
155
Dorthe
Breiner Henningsen
6700
Esbjerg
Vesterhavssild
1683
04:09:23
156
Charlotte
Gaundorf Nygaard
6740
Bramming
Vesterhavssild
1681
04:09:27
157
Anna
Jørgensen
8544
Mørke
CK Djurs
0199
04:09:31
158
Laila
Bonde
8200
Århus n
Laurvigsgade
0754
04:09:33
159
Hrönn
Bliesmann
8200
Aarhus
TBC
1134
04:09:42
160
Mette N.S.
Poulsen
8680
Ry
Kaffekapslen.dk
0611
04:09:46
161
Rikke
Mikkelsen
8300
Odder
Rytteriet
1016
04:11:21
162
Sabrina Lykkegaard
Svidt
5000
Odense C
Team Lykkegaard
1410
04:11:24
163
Lene
Lange
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1296
04:11:27
164
Bente
Bregendahl
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1276
04:11:29
165
Irene
Rasmussen
4200
Slagelse
Aktiv natur velvære
0036
04:12:18
166
Inge
Hansen
4220
Korsør
Korsør
0687
04:12:19
167
Gitte
Massey
8300
Odder
Team Aase
1586
04:12:30
168
Birthe
Bogner
8355
Solbjerg
team Virring
1561
04:12:33
169
Inga
Holm
8320
Mårslet
Tour de Taxa 2015
1624
04:12:38
170
Marina
Bakmand jensen
8420
Knebel
MBJ
0834
04:13:43
171
Lisbeth
Schjødt Rasmussen
8240
Risskov
Team Aarhus - Sydbank
1579
04:13:47
172
Anita
Birkwald
8000
Aarhus C
Team Aarhus - Sydbank
1577
04:13:50
173
Marianne
Holmark
8250
Egå
Team Aarhus - Sydbank
1581
04:13:50
174
Anne
Bilø Hansen
8000
aarhus C
Team Aarhus - Sydbank
1578
04:13:52
175
Hellan Bak
Knudstrup
9280
Storvorde
Team 9280 - Tøserne
1147
04:13:53
176
Katja
Völker Kristensen
9293
Kongerslev
Team 9280 - Tøserne
1148
04:13:55
177
Lisa Løvlund
Steenholdt
9000
Aalborg
De Lyserøde Piger
0269
04:14:53
178
Heidi
Gregersen
9260
Gistrup
VCM Chicks
1675
04:15:06
179
Lisa Mollerup
Nielsen
7680
thyborøn
TEAM CHEMINOVA
1215
04:16:09
180
Ellen
Jensen
8550
Ryomgaard
CK Djurs
0200
04:17:05
181
Olivia
Hohl
8000
Aarhus C
Team Cyclingfreak
1251
04:17:10
182
Eva
toxvig Schou
8765
klovborg
tour de tox
1626
04:17:11
183
Mette
Østergaard
8700
Horsens
Kom bar´do
0673
04:17:15
184
Mona
Mikkelsen
8700
Horsens
Kom bar´do
0674
04:17:15
185
Anne
Bech
8230
Åbyhøj
Kvinderdercykler
0696
04:17:38
186
Bente
Menholt
8464
Galten
Team Twonby
1543
04:17:46
187
Louise
Nielsen
8220
Brabrand
LN
0791
04:18:34
188
Anna-lise
Mortensen
8260
viby J
lise
0787
04:19:13
189
Tina
Sørensen
2300
København
Kongeåsildene
0685
04:19:32
190
Malene Bjerg
Jensen
8000
Århus C.
Kvinderdercykler
0726
04:19:38
191
Momse
Søholm
8000
Aarhus
KVINDERDERCYKLER
0046
04:19:49
192
Sif
Drachmann Thomsen
9000
Aalborg
Opvågningen/RIMA
0912
04:20:26
193
Lene
Gaaei
8220
Brabrand
Kvinderdercykler
0721
04:20:30
194
Bente Olivia
Lauridsen
8260
Viby J
Kvinderdercykler
0701
04:20:40
195
Grete
Jørgensen
6100
Haderslev
Team Øsby
1576
04:20:50
196
Katrine
Bai
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0778
04:20:51
197
Elsebeth Gunderlund
Dall
6100
Haderslev
Team Øsby
1575
04:20:53
198
Susanne
Dencker
8660
Skanderborg
Team TechCare
1531
04:21:00
199
Susanne
Hyldborg
8660
Skanderborg
Team Søvind 2
1526
04:21:05
200
Gitte
Dam Them
5500
Middelfart
Team forhjulet
1310
04:21:10
201
Rina
Lykkegaard
8620
Kjellerup
ELVIRA
0365
04:21:15
202
Lotte
Zederkof
5500
Middelfart
Team forhjulet
1313
04:21:15
203
Liselotte
Jensen
5500
Middelfart
Team forhjulet
1312
04:21:17
204
Anne Lise
Riis
8620
Kjellerup
ELVIRA
0364
04:21:20
205
Mona
Nellemann
8270
Beder
MIN
0853
04:21:26
206
Frida
Dal
8830
Tjele
Team nurse
1429
04:21:30
207
Bodil
Kaysen
8382
Hinnerup
Hammel CK
0467
04:21:40
208
Mette
Frandsen
8981
Spentrup
Team nurse
1431
04:21:45
209
Tina
Adelborg Dahl
8000
Århus C
Kanin Jægerne
0628
04:21:55
210
Mette
Engberg
8260
Viby J
Kvinderdercykler
0730
04:21:55
211
Heidi Gade
Andersen
7830
Vinderup
TEAM CHEMINOVA
1208
04:22:07
212
Ulla
Kristensen
8200
Aarhus N
Fuglene
0420
04:22:40
213
Lene
Petersen
8260
Viby J
d e r u d a d
0250
04:22:45
214
Karen
Clausen
8260
Viby J
d e r u d a d
0249
04:22:46
215
trine
ebdrup
8300
odder
snapt
1062
04:22:53
216
Britta Ustrup
Mogensen
8530
Hjortshøj
Fuglene
0419
04:23:26
217
Anne
Kjelsbak Lund
8200
Århus
Kvinderdercykler
0697
04:23:34
218
Merete
Kjelsbak
6535
Branderup J
Kvinderdercykler
0729
04:23:35
219
Karina
Berthelsen
2300
Kbh S
Karina
0630
04:23:58
220
Charlotte
Koudal
8881
Thorsø
Bjerringbro pigerne
0129
04:24:25
221
Linda Duedahl
Holm
6000
Kolding
Team Fit & Sund
1298
04:24:41
222
Inge
Rytter
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1286
04:24:45
223
Lone
Busekist
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1299
04:24:52
224
Hanne
Thomsen
8310
Tranbjerg
Kvinderdercykler
0712
04:25:01
225
Hanne
Henriksen
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1155
04:25:47
226
Lone
Kjær
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1160
04:25:50
227
Anette
Tybirk
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1153
04:25:51
228
Lene
Noes
8283
Hinnerup
Team A-Skålene
1157
04:25:54
229
Jeanette
Simonsen
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1156
04:25:55
230
Gitte Herdin
Andersen
8500
Grenaa
Grenaa Cykle Club
0449
04:25:57
231
Hanna
Rasmussen
8220
Brabrand
Kvinderdercykler
0710
04:26:00
232
susanne
jessen
8250
egå
Kaffekapslen.dk
0612
04:26:20
233
Tine
Windfeld
8520
Lystrup
Team Windfeld
1570
04:26:33
234
Vibeke
Schneider
8585
Glesborg
Grenaa Cykle Club
0457
04:26:41
235
Jette
Andreasen
8680
Ry
LOOP Skanderborg
0797
04:27:10
236
Gitte
Rygaard
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1357
04:27:31
237
Birgitte
Ravn
8500
Grenå
Pedullerne
0928
04:27:34
238
Karina
Dannerfjord
8500
Grenå
Grenaa Cykle Club
0451
04:27:38
239
Dorte
Mortensen
8700
Horsens
Team Søvind.
1527
04:28:16
240
charlotte
baungaard
8700
Horsens
team søvind
1525
04:28:21
241
Inge
Kring
8382
Hinnerup
Team Overdrevet
1453
04:28:32
242
Lone
Brandtoft
8660
Skanderborg
Batbalance
0081
04:28:37
243
Jytte
Madsen
8700
Horsens
Rytteriet
1013
04:28:59
244
Pernille
Østerbye Hansen
7100
Vejle
Team Singleture.dk
1496
04:29:00
245
anne juul
Sørensen
8700
Horsens
Rytteriet
1011
04:29:06
246
Winni
Jørgensen
9310
Vodskov
Batbalance
0082
04:29:22
247
Jane Riis
Jespersen
7870
Roslev
Rynkeby Midtvest
0998
04:29:25
248
Bente
Haislund
7500
Holstebro
Rynkeby Midtvest
0996
04:29:33
249
Inge
Andersen
6990
Ulfborg
Rynkeby Midtvest
0997
04:29:34
250
Lisbet
Klemmensen Olesen
7830
Vinderup
Hedens Sild
0483
04:29:40
251
Ritta
Thomadsen
8870
Langå
Thomadsen
1604
04:29:47
252
Anne Emilie Bendtsen
Bendtsen
8000
Århus C
Rynke-tøserne
1000
04:31:21
253
Winnie
Herlevsen
8930
Randers NØ
Rynke-tøserne
1010
04:31:30
254
Pernille Vilholm
Ibsen
8300
Odder
Team Majmor
1415
04:31:32
255
Lene Bach
Larsen
8250
Egå
CK Djurs
0204
04:31:33
256
Heidi
Schjødt
8200
Aarhus N
Kvinderdercykler
0714
04:31:46
257
Alice
Hansen
8382
Hinnerup
Rynke-tøserne
0999
04:31:46
258
Rikke
Aarup
8541
Skødstrup
Kvinderdercykler
0734
04:31:49
259
Tina Møller
Nielsen
8000
Århus C
Tour de family
1617
04:31:51
260
Lene
Juul Pasgaard
3500
Værløse
Pasgaard
0923
04:32:02
261
Pernille
Sørensen
8410
Rønde
CK Djurs
0207
04:32:09
262
Lotte
Bundgaard
8240
Risskov
Rynke-tøserne
1004
04:32:11
263
Helle
Tryggedsson
8230
Åbyhøj
Rynke-tøserne
1002
04:32:15
264
Kitty
Jeppesen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1379
04:32:30
265
Carolin
Flint
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1372
04:32:33
266
Mathilde Frederikke
Baand
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1384
04:32:34
267
Malene
Mørkholt
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1382
04:32:41
268
Merethe
Bering
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1385
04:32:42
269
Dorthe Vestergaard
Blom
7000
Fredericia
Kvalitetskonsulenten
0693
04:32:47
270
Elisabeth
Westergaard
8800
Viborg
Kvinderdercykler
0708
04:32:48
271
Anja
Krogsgaard
8000
Aarhus C
Kvinderdercykler
0695
04:32:52
272
Berit
Saugbjerg
8800
Viborg
Kvinderdercykler
0703
04:32:52
273
Lone
Krogsgaard
8660
Skanderborg
Kvinderdercykler
0725
04:32:56
274
Jonna
Nielsen
6000
Kolding
KBC
0637
04:33:04
275
Dorte
Mark Amby
6000
Kolding
KBC
0634
04:33:06
276
Anne Bøgeskov
Andersen
6000
Kolding
KBC
0632
04:33:09
277
Hanne
Henneberg
6091
Bjert
KBC
0635
04:33:12
278
Dorte
Jørgensen
8660
Skanderborg
Dorte Jørgensen
0329
04:33:13
279
Lise Jensen
Andersen
8200
Aarhus N
corridore
0210
04:33:16
280
Jette
Hæstrup
8450
Hammel
Voldbyholt
1712
04:33:20
281
Janni Bonnichsen
Jensen
6700
Esbjerg
JIBJIB
0590
04:33:22
282
Ingrid
Johansen
6051
Almind
KBC
0636
04:33:24
283
Bente Thing
Holm
8464
Galten
Kvinderdercykler
0702
04:33:29
284
Susanne
Færgemann
6700
Esbjerg
Seje ben fra Rambøll
1025
04:33:30
285
Anette
Herping
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1202
04:33:32
286
Sidsel
Thaarup
7500
Holstebro
Team Majmor
1412
04:33:32
287
Karen
Hove
8464
Galten
Kvinderdercykler
0720
04:33:37
288
Ulla
Carl
8530
Hjortshøj
Ulla2
1657
04:33:44
289
Lisa
Skouboe
8660
Skanderborg
I want to ride my bicycle
0565
04:33:49
290
Alice
sørensen
8732
Horsens
I want to ride my bicycle
0563
04:33:51
291
Annette
HOLM
8250
Egå
I want to ride my bicycle
0564
04:33:53
292
Heidi Kamper
Petersen
8660
Skanderborg
Rynke-tøserne
1001
04:33:57
293
Betina Reinhold
Hansen
8362
Hørning
B. Bomstærk
0068
04:34:11
294
Tina
Hjort Vestergaard
8320
Mårslet
Q-MCM
0962
04:34:20
295
Linda
Jøhnke
8330
Beder
Jøhnke
0607
04:34:24
296
Susanne
Thor
8000
Aarhus C
MTM motion
0881
04:34:27
297
Jette
Christensen
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0555
04:34:32
298
Anne
Bressendorf
7120
Vejle
Lido Fitness Outdoor
1756
04:35:01
299
Bente
Frederiksen
8260
Viby J
Kvinderdercykler
0700
04:35:07
300
Mary-Ann
Frost
8340
Malling
Honsesnitterne
0536
04:35:11
301
Hanne Møller
Laursen
8000
Århus C
Hønsesnitterne
0551
04:35:11
302
Mai
Nedergaard
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0557
04:35:11
303
Lisbeth
Steffensen
8320
Mårslet
CK - Århus
1489
04:35:14
304
Tina Elene
Jensen
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0558
04:35:16
305
Susanne
Holmark
6360
Tinglev
Sus
1108
04:35:17
306
Henriette
Andersen
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0553
04:35:20
307
Bente
Staub
6100
Haderslev
Susdal
1111
04:35:21
308
Ingelise
Baggersgaard
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0554
04:35:23
309
Bettina
Ohn
8362
Hørning
Hørning Ude Motion
0552
04:35:25
310
Tine
Wendelboe
6440
Augustenborg
Hørning Ude-Motion
0559
04:35:25
311
anne
fisker
8270
Højbjerg
Hønsesnitterne
0550
04:35:27
312
Karin
Laursen
8362
Hørning
SprinterLaursen
1084
04:35:29
313
Vivi
Bruun Petersen
8361
Hasselager
Hørning Ude-Motion
0561
04:35:31
314
Lisbeth
Brøndum
5000
Odense C
Team Singleture.dk
1491
04:35:31
315
lene
foss
8362
hørning
team lenkat.
1403
04:35:32
316
Lone
B. Petersen
8320
Mårslet
ONE
1745
04:35:32
317
Anne
Højmark
5000
Odense
Idrætschicks
0567
04:35:35
318
Maja
Refshauge
5000
Odense
Idrætschicks
0568
04:35:36
319
Jette
Schouborg
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0556
04:35:52
320
Vibeke
Samsø
8362
Hørning
Hørning Ude-Motion
0560
04:35:52
321
Lykke
Skovshoved
8200
Aarhus N
Team LA
1401
04:35:53
322
Helle
Møller
8270
Højbjerg
De flyvende forstadsfruer
0259
04:36:06
323
Mette
Weinrich
8270
Højbjerg
De flyvende forstadsfruer
0260
04:36:08
324
Anne
Bruun
8200
Aarhus N
Team LA
1400
04:36:10
325
Aida Solhøj
Hansen
8000
Aarhus C
Solhøj
1064
04:36:26
326
Helle Christine
Kildegård
4400
Kalundborg
Helles hold
0492
04:36:32
327
Rikke
Rørmose
6823
Ansager
Papuga tøserne
0921
04:36:37
328
Mette
Petersen
7321
Gadbjerg
Papuga tøserne
0920
04:36:38
329
Mariann Vang
Christensen
8250
Ege
Team Vang
1551
04:36:38
330
Lenette
Olsen
8410
Rønde
CK Djurs
0205
04:36:42
331
Lone
Brix
8410
Rønde
CK Djurs +
0209
04:36:44
332
Mette
Nielsen
8560
Kolind
CK Djurs
0206
04:36:46
333
Annette
Bomberg
8960
Randers SØ
Hjerteholdet 2015.
0505
04:36:54
334
Merethe
Alexandersen
8940
Randers SV
Hjerteholdet 2015.
0521
04:36:54
335
Anni
Leegaard
6630
Rødding
JelsCykelSport
0582
04:37:11
336
Mette Abel
Jensen
8000
Aarhus C
WeBike
1715
04:37:19
337
Lissie
Fuhlendorff
8200
Århus N
Ride A' Bike
0983
04:37:31
338
Helene
Nygaard
8000
Århus C
Skårup
1061
04:37:41
339
Lone
Lindquist
8410
Rønde
Bøllerne
0176
04:37:48
340
Rikke
Kristiansen
8410
Rønde
Bøllerne
0177
04:37:49
341
Lene
Corneliussen
8410
Rønde
Bøllerne
0175
04:37:52
342
Sussie
Bager
8410
Rønde
Bøllerne
0178
04:37:55
343
Jeanett
Baggersgaard
8250
Egø
Team Cyclingfreak
1245
04:38:04
344
Marian
Kongsted
8541
Skødstrup
Rynke-tøserne
1006
04:38:10
345
Annette Blak
Rasmussen
8660
Skanderborg
Fru Blak
0415
04:38:13
346
Marie Louise
Dvinge
8200
Aarhus N
Team Cyclingfreak
1249
04:38:16
347
Heidi
Olesen
8382
Hinnerup
Team Søften
1517
04:38:17
348
Lisbeth
Rasmussen
8382
Hinnerup
Team Søften
1520
04:38:23
349
Käthe
Ballegaard
8382
Hinnerup
Team Søften
1518
04:38:27
350
Monica
Pedersen
8382
Hinnerup
Team Søften
1519
04:38:54
351
Katrine
Kruse
8361
Hasselager
Qvinderne
0970
04:40:17
352
Helle
Odder Jepsen
6630
Rødding
JelsCykelSport
0583
04:40:27
353
Jane
Frandsen
6900
Skjern
Skjern Cykleklub
1055
04:40:47
354
Vivi Tønning
Wurtz
6900
Skjern
Skjern Cykelklub
1054
04:40:52
355
Helle
Pedersen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0138
04:42:16
356
Helle
Bach
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0135
04:42:19
357
Heidi
Klint
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0134
04:42:20
358
Sussie
Lærke
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0152
04:42:22
359
Marianne
Glargaard
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0144
04:42:23
360
Vita
Simonsen
8471
Sabro
Vita
1706
04:42:26
361
Tina
Schou
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0154
04:42:27
362
Kirsten
Johansen
7323
Give
Give Cykelklub
0438
04:42:29
363
Lone
Thyrsted
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0143
04:42:30
364
Anne-Mette
Mortensen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0122
04:42:31
365
Rikke
Aagaard
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0147
04:42:47
366
Mona
Tarpgaard
8240
Risskov
tarpgaard/mortensen
1133
04:43:16
367
Birgit
Mortensen
7100
Vejle
tarpgaard/mortensen
1131
04:43:19
368
Hanne
Bork
7323
Give
Give Cykelklub
0436
04:43:39
369
Heidi
Dam
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1182
04:43:45
370
Bente Winther
Johansen
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1179
04:43:46
371
Hanne Lund
Jensen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0088
04:43:53
372
Jeanette
Tryk
6100
Haderslev
Femmes de Fjelstrup
0389
04:43:53
373
Anita
Ahrenkiel
8381
Tilst
Femmes de Fjelstrup
0387
04:43:55
374
Stine
Rebsdorf
6622
Bække
Bedst i Medvind
0093
04:43:56
375
Birthe
Thomsen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0085
04:43:57
376
Susan
Holm
6630
Rødding
Bedst i Medvind
0094
04:43:59
377
Malene
Kristensen
8000
Århus C
JOCK
0596
04:44:28
378
Gitte
Grinsted
9760
Vrå
Massi
0830
04:44:32
379
Jane
Christensen
9800
Hjørring
MORRIS
0866
04:44:35
380
Heidi
Fjord-Frandsen
6500
Vojens
JOCK
0593
04:44:36
381
Doris
Kristensen
6500
Vojens
JOCK
0592
04:44:38
382
Line
Hansen
8220
Brabrand
VITA
1407
04:45:27
383
Ane
Panduro Thrane
5683
Haarby
Qvinderne
0963
04:45:41
384
Karin
Winkler Hansen
6818
Årre
Koga-klubben
0663
04:45:59
385
Bente
Sørensen
6800
Varde
Koga-klubben
0662
04:46:05
386
Nanna
Jakobsen
8382
Hinnerup
Team Overdrevet
1456
04:46:27
387
Sara
Lorentsen
8000
Aarhus
Team Sara
1749
04:46:37
388
Karen
Iversen Juhler
7323
Give
Give Cykelklub
0437
04:46:46
389
Sanne
Pedersen
8000
-
Hold 1
0533
04:46:58
390
Dorte
Strunge
8680
Ry
Team Odder
1432
04:47:23
391
Anette
Fallesen
8270
Højbjerg
Anettes Sandwich
0044
04:48:03
392
Inge
Petersen
8541
Skødstrup
Team Vang
1550
04:48:07
393
Gitte
Kjeldsen
8270
Højbjerg
Anettes Sandwich
0045
04:48:12
394
Solvej
Jespersen
8000
Aarhus C
Monkey Girls
0856
04:48:38
395
Bettina
Snorgaard
8462
harlev j
Snor
1063
04:48:40
396
Randi
Guldbæk
8400
Ebeltoft
Team Ebeltoft
1268
04:48:48
397
Helle
Sørensen
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1181
04:49:15
398
Karin
Christensen
8270
Højbjerg
Team Bilokaan
1187
04:49:31
399
Lone
Nielsen
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1184
04:50:02
400
Anette
Nørskov
8270
Højbjerg
Team Bilokaan
1186
04:50:10
401
Elisabeth
Brix
8000
Århus C
Kvinderdercyklerpåbaghjul
0738
04:50:13
402
Heidi
Roesdahl
8541
Skødstrup
Kvinderdercykler
0713
04:50:23
403
Marianne
Ravn
8660
Skanderborg
SimlpyTheBest
1038
04:50:36
404
Lisbeth
Worre Pedersen
8300
Odder
OTC Lwp
0918
04:50:42
405
Mariann
Bornerup
8220
Brabrand
8220 - Vi cykler for sjov.
0026
04:50:45
406
Annette Kirkegaard
nielsen
8220
Brabrand
Annette
0050
04:50:45
407
Susanne Lønborg
Thøgersen
8220
Brabrand
Susanne cykler for sjov
1109
04:50:48
408
Jette
Schlüter Persson
2800
Kgs. Lyngby
Fuld fart frem
0421
04:51:11
409
Ann
Bach
8940
Randers
DeTri
0320
04:51:23
410
Lisbet
Ginnerup
8500
Grenaa
Grenaa Cykle Club
0454
04:51:30
411
Jonna
Jensen
8900
Randers C
Jonna
0598
04:51:42
412
Hanne
Gadgaard
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1206
04:51:54
413
Zahra
Hansen
8800
Viborg
Team 2 hjul
1142
04:52:02
414
Marie Kristine
Steen
8240
Risskov
MKS
0854
04:52:08
415
Diane
Larsen
9800
hjørring
Team Hjørring Q
1374
04:52:10
416
Anne
Bonde
9881
Bindslev
Team Hjørring
1366
04:52:13
417
Mette Gøgsig
Steen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1388
04:52:16
418
Lene
Kristensen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1380
04:52:19
419
Jytte
Solhøj
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1377
04:52:22
420
Rikke
Gaarden
8000
Aarhus C
Team RC
1466
04:52:34
421
Camilla
Schou
8310
Tranbjerg
Team RC
1465
04:52:35
422
Louise
Bruun
8220
Brabrand
2. ETAPE
0016
04:52:41
423
Kristina
Diedrichsen
8520
Lystrup
Stråleterapien
1100
04:52:43
424
Helene
Sandvad
8220
Brabrand
2. ETAPE
0015
04:52:45
425
Margrethe
Rasmussen
9480
Løkken
Team Hjørring Q
1383
04:53:03
426
Bettina Lauridsen
Hägele
9900
Frederikshavn
Team Hjørring Q
1370
04:53:11
427
Bende
Svenningsen
8270
Højbjerg
Team fighterwoman
1271
04:53:19
428
Birgitte
Stentoft
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0776
04:53:24
429
Susanne
Krebs
8000
Aarhus C
Svolle
1117
04:53:24
430
Hanne
Damgaard
8000
Aarhus C
Fru Damse
0416
04:53:25
431
Maybritt
Dyring
7100
Vejle
Skibet Chicks
1052
04:53:29
432
Gunhild Brinch
Lihn
7100
Vejle
Skibet Chicks
1050
04:53:32
433
Charlotte
Dupont
7100
Vejle
Skibet Chicks
1048
04:53:33
434
Tina
Søgaard
7100
Vejle
Skibet Chicks
1053
04:53:34
435
Lene Lykke
Toftdahl
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1158
04:53:39
436
Claudine
Mørk
7100
Vejle
Skibet Chicks
1049
04:53:40
437
Lone
Haugaard
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1159
04:53:43
438
Elisabeth
Sønderholm
8382
Hinnerup
Team A-Skålene
1154
04:53:54
439
Iben Lee
Lorentzen
8660
Skanderborg
KonecyklenPaaTur
0676
04:54:24
440
Mie
Ahrenkiel
8220
Brabrand
Gravid cykelmie
0448
04:54:27
441
Louise
Miskow
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1300
04:54:43
442
Anja
Riishede
6051
Almind
Team dagen der på
1257
04:54:44
443
Dorthe
Kristoffersen
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1280
04:54:46
444
Mette
Hvid Juul Pedersen
8530
Hjortshøj
Team Hårups Damer
1392
04:55:02
445
Jette Falsig
Hansen
8260
Viby J
Kanin Jægerne
0624
04:55:06
446
Rikke
Brahe
8382
Hinnerup
Team Søften
1521
04:55:20
447
Susanne Søvsø
Mogensen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0151
04:55:26
448
Tenna
Gregersen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0153
04:55:28
449
Karin
Andersen
8920
Randers
Crisplant
0218
04:55:42
450
Anni
Povlsen
6051
Almind
Team dagen der på
1258
04:55:44
451
Pernille
Hansen
6051
Almind
Team dagen der på
1259
04:55:48
452
Dorthe
Andersen
7150
Barrit
Breth-Racing
0164
04:56:13
453
Asta Kørup
Rasmussen
7130
Juelsminde
Breth-Racing
0162
04:56:20
454
Berit Kørup
Hedeager
7130
Juelsminde
Breth-Racing
0163
04:56:20
455
Anette
Steffensen
8300
Odder
Fr.hald pigerne
0404
04:58:03
456
Carina
Videbæk
8270
Højbjerg
Søstrene Videbæk
1123
04:58:18
457
Sara
Willer
8220
Brabrand
Qvinderne
0975
04:58:22
458
Helle
Videbæk
7500
Holstebro
Søstrene Videbæk
1124
04:58:24
459
Margit Holst
Andersen
8260
Viby J
Stråleterapien
1101
04:58:50
460
Naja
Kristensen
8543
Hornslet
ROK
0985
04:59:07
461
Aase
Miskow
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1308
04:59:19
462
Lisbeth jung
Møller
8381
Tilst
Jung
0603
04:59:21
463
Birthe
Roelsgaard
8370
Hadsten
Hjerteholdet 2015.
0508
04:59:30
464
Ingelise
Mejer
8541
Skødstrup
FFFAAV
0392
05:00:05
465
Cathrine
Rasmussen
8420
Knebel
Bike Girls
0105
05:00:28
466
Loa
Mortensen
8210
Århus V
Team Singleture.dk
1492
05:00:32
467
Anne
Teglborg
8000
Aarhus C
Team Singleture.dk
1485
05:00:33
468
Kirsten Balsen
Boisen
6070
Christiansfeld
WE CAN DO IT!
1714
05:00:42
469
Lene
Fischlein
6040
Egtved
WE CAN DO IT
1713
05:00:46
470
Ann
Johansen
9620
Ålestrup
Farsø Team Easy on/off
0373
05:00:59
471
Birgitte
Holmgård
9620
Ålestrup
Farsø Team Easy on/off
0374
05:01:02
472
Hanne
andersen
8500
grenaa
Grenaa Cykle Club
0450
05:01:13
473
Gitte
Lund
8464
Galten
Lund
0802
05:01:30
474
Sine
Jæger
8530
Hjortshøj
Sines Tour IV
1046
05:01:32
475
Susanne
Lund
3310
Ølsted
Lund
0803
05:01:37
476
Ulla
Raundahl
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1226
05:01:44
477
Pernille
Bengtsen
8530
Hjortshøj
Team Hårups Damer
1393
05:01:47
478
Charlotte Lindberg
Hansen
8355
Solbjerg
JU can du it!
0600
05:01:52
479
Amalie
Rosendahl
5000
Odense C
Silkeborg Rygcenter og Idrætsklinik
1029
05:03:37
480
Frederikke Lantto
Husum
5000
Odense C
Silkeborg Rygcenter og Idrætsklinik
1030
05:03:39
481
Susanne
Skov
8700
Horsens
Tøserne
1656
05:03:45
482
Trille
Boie
8400
Ebeltoft
Team op a bak
1450
05:03:49
483
Dorte Velling
Sveistrup
9500
Hobro
Dorte V. Sveistrup
0330
05:04:14
484
Pia Thaagaard
Pedersen
9500
Hobro
UTH
1659
05:04:14
485
Tine
Liindgaard
8800
viborg
Piger i gear
0946
05:04:59
486
Yrsa
Eriksen
8800
Viborg
Piger i gear
0948
05:04:59
487
Britt
Nielsen
8800
Viborg
Piger i gear
0939
05:05:04
488
Dorte
Sterring
7850
Stoholm
Piger i gear
0942
05:05:04
489
Britt
Søndergaard
8800
Viborg
Piger i gear
0940
05:05:07
490
Inge Lis
Bækgård
8800
viborg
Piger i gear
0943
05:05:07
491
Ann Juhl
Drachmann
8462
Harlev J
Fitnessdullerne
0394
05:05:10
492
Dorte
Madsen
8462
Harlev
Harlev løb og motion
0472
05:05:11
493
Dorte
Laursen
6520
Toftlund
Arrild cykelmotion
0060
05:05:12
494
Signe
Havskov Kristiansen
7400
Herning
Team Easyborn
1267
05:05:13
495
Birgitte
Kvist
8600
Silkeborg
Team Easyborn
1266
05:05:14
496
Mona
Jønsson
6520
Toftlund
Arrild cykelmotion
0063
05:05:18
497
Sara Marie
Bergholt
6520
Toftlund
Arrild cykelmotion
0064
05:05:19
498
Susanne
Buhl
6535
Branderup
Arrild cykelmotion
0065
05:05:21
499
Hanne
Jørgensen
8830
Tjele
Lene og Hanne
0756
05:05:25
500
Bodil
Møller Wind
6520
Toftlund
Arrild cykelmotion
0059
05:05:26
501
Tayo Lill
Andreasen
8240
Risskov
CK Djurs
0208
05:05:30
502
Jeanne
Bødker Nissen
8362
Hørning
Team Unicorn
1547
05:05:32
503
Janne
Kristensen
9640
Farsø
Cykelmyg 3
0227
05:05:35
504
Linette
Nørgaard
9600
Aars
Cykelmyg 4
0228
05:05:35
505
Jette
Falk
9600
Aars
Cykelmyg 2
0226
05:05:39
506
Hanne Korff
Bojsen
6200
Aabenraa
Team CCS
1201
05:05:39
507
Ditte
Krøjmand
8000
Århus
glücklich
0439
05:05:40
508
Marlene Ahlgreen
Jensen
8300
Odder
Team Unicorn
1549
05:05:42
509
Birte
Skanderby Tromborg
9632
Møldrup
Cyklistforbundet, Viborg
0247
05:05:45
510
Gitte
Jensen
7000
Fredericia
Pigerne
0951
05:05:45
511
Line
Stiil
8700
Horsens
Tøserne
1655
05:05:45
512
Trine Leckband
Laustsen
8000
Aarhus
glücklich
0440
05:05:48
513
Charlotte
Marcker
8270
Højbjerg
JU can du it!
0599
05:05:50
514
Linda Kjær
Sønderby
6818
Årre
Koga-klubben
0665
05:05:52
515
Susanne Lunding
Jensen
6800
Varde
Koga-klubben
0666
05:05:53
516
Lene
Sønderby
6818
Årre
Koga-klubben
0664
05:05:55
517
Gitte
Paulsen
7000
Fredericia
Pigerne
0952
05:05:56
518
ingrid
stokvad
7620
lemvig
TEAM CHEMINOVA
1211
05:05:57
519
Louise Grubbe
Møller
8000
Aarhus C
Rynke-tøserne
1005
05:05:59
520
Nanna
Kristensen
8660
Skanderborg
Rynke-tøserne
1007
05:06:03
521
Rikke Hvid
Frederiksen
8930
Randers NØ
Rynke-tøserne
1008
05:06:03
522
Karin Rabjerg
Meltofte
8250
Egå
KM
0660
05:06:05
523
Lene
Drud
8250
Egå
Rynke-tøserne
1003
05:06:06
524
Susanne Simoni
Hedegård
8660
Skanderborg
Rynke-tøserne
1009
05:06:11
525
Anette Fogt
Jensen
8270
Højbjerg
Stråleterapien
1092
05:06:14
526
inge
rasmussen
9000
aalborg
Team Sneglene
1505
05:06:14
527
Maiken
Ploug Krogslund
8660
Skanderborg
Team Unicorn
1548
05:06:16
528
Lilli
Lundby
8240
Risskov
Optimisterne
0908
05:06:17
529
Tina Hartvig
Pinderup
7100
Vejle
Hartvig37
0474
05:06:20
530
Gitte
Rohmann
8240
Risskov
Optimisterne
0907
05:06:20
531
Birgit
Hansen
8800
viborg
Piger i gear
0938
05:06:24
532
Ulla
Falkesgaard
5560
Aarup
Aarup-piger
1739
05:06:26
533
Marie
Kjærgård Pedersen
8200
Aarhus N
Fysiolisterne
0423
05:06:27
534
Christina
Jeppesen
8800
viborg
Piger i gear
0941
05:06:30
535
Grete
Kastbjerg
8830
Tjele
PIGER I GEAR
1428
05:06:33
536
Aase Norlyk
Madsen
8660
Skanderborg
KAN
0617
05:06:41
537
Karen Norlyk
Hjort
6200
Åbenrå
KAN
0616
05:06:44
538
Rita
Larsen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0092
05:06:55
539
Hanne
just Christensen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0087
05:07:01
540
Mary
Kjeldsen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0090
05:07:01
541
Anne
Hjort
8740
Brædstrup
Kom bar´do
0670
05:07:04
542
Pia F.
Christensen
6560
Sommersted
Bedst i Medvind
0091
05:07:05
543
anette
hvid
8700
horsens
Kom bar´do
0669
05:07:07
544
Karin
Jepsen
6580
Vamdrup
Bedst i Medvind
0089
05:07:08
545
Charlotte
Johansen
8740
Brædstrup
Kom bar´do
0671
05:07:12
546
Inge
Kristesen
8220
Brabrand
Kvinderdercykler
0717
05:07:14
547
Kamilla
Rasmussen
8000
Århus
mannemar
0824
05:07:15
548
Mette Teglhus
Snedker
8000
Aarhus C
MTS
0883
05:07:18
549
Grete
Jensen
4000
Roskilde
Kom bar´do
0672
05:07:20
550
Elly Hedegaard
Andersen
8660
Skanderborg
Johannelund
0597
05:07:28
551
Connie
Jensen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1356
05:07:50
552
Marianne
Rasmussen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1364
05:07:53
553
Anna M.
Nissen
8270
Højbjerg
Anna Nissen
0047
05:08:12
554
anne marie
vilhelmsen
8000
Århus C
Team Vilhelmsen
1557
05:08:17
555
Jane
Vilhelmsen
8220
Brabrand
Team Vilhelmsen
1558
05:08:18
556
Ellen
Nielsen
6240
Løgumkloster
Stille og rolle
1088
05:08:27
557
marianne
port
6240
løgumkloster
marianne og ellen
0827
05:08:33
558
marianne
port
6240
løgumkloster
marianne og ellen
0828
05:08:35
559
Tina Gade
Rasmussen
8250
Egå
Team Fit & Sund
1306
05:08:46
560
Helle Holme
Vorup
8543
Hornslet
Team Fit & Sund
1284
05:08:49
561
Gitte
Østergaard
8250
Egå
Team Fit & Sund
1281
05:08:50
562
Kirsten
Elsborg
8250
Egå
Team Fit & Sund
1293
05:08:53
563
Herdis Berg
Johansen
8410
Rønde
Team Fit & Sund
1285
05:08:54
564
Lena
Rangstrup-Christensen
8210
Århus V
Aarhus MTB
1731
05:09:12
565
Annette
Spliid
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1354
05:09:20
566
Kirsten
Morgenfryd
8000
Aarhus
Team Singleture.dk
1490
05:09:30
567
Ulla
Ginnerup
8700
Horsens
Girlpower
0432
05:09:35
568
Mette
Lund
7100
Vejle
GIRL POWER
1744
05:09:37
569
Tine
Svane
8700
Horsens
Girlpower
0431
05:09:38
570
Rita
Haulrik
8530
Hjortshøj
Team Schweitzerbageriet
1484
05:09:40
571
Kirsten
Thybring
8585
Glesborg
Grenaa Cykle Club
0452
05:09:44
572
Jannie
Sørensen
8240
Risskov
Team Schweitzerbageriet
1482
05:09:45
573
Tami
Haulrik
8600
Silkeborg
Schweizerbageriet
0538
05:09:50
574
Ulla
Kudahl
8320
Mårslet
Hold 1
0534
05:09:59
575
Sofie Lykke
Sørensen
8543
Hornslet
cykelmyg
0225
05:10:05
576
Louise Winther
Kristiansen
8543
Hornslet
cykelmyg
0224
05:10:08
577
Birthe
Petersen
8752
Østbirk
Team Best Of Horsens 2015
1180
05:10:38
578
Lotte
Nielsen
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1185
05:10:38
579
Lena
Williams
8700
Horsens
Team Best Of Horsens 2015
1183
05:10:40
580
Christina
Bisgaard Lassen
8270
Højbjerg
KVINDERDERCYKLER
1411
05:10:46
581
Susanne
Brøgger
8400
Ebeltoft
MTB tøser Ebeltoft
0873
05:10:49
582
Mai Brit
Nielsen
8260
Viby J.
Team Schweitzerbageriet
1483
05:10:51
583
Rikke
Selde
8400
Ebeltoft
MTB tøser Ebeltoft
0872
05:10:52
584
Bodil
Madsen
8543
Hornslet
Go Tour
0441
05:10:56
585
Charlotte Bugge
Kruhøffer
8240
Risskov
Team Schweitzerbageriet
1480
05:10:56
586
Helene
Madsen
6880
Tarm
Go Tour
0442
05:11:00
587
Karina
Hansen
9300
Sæby
De eneste to
0258
05:11:14
588
Annette
Kjærgaard
8382
Hinnerup
Tigermis
1605
05:11:16
589
Dorthe
boye
9300
sæby
De eneste to
0257
05:11:17
590
Kathja
Graham
8520
Lystrup.
team lenkat.
1402
05:11:29
591
Dorte
Haugaard
8240
Risskov
singlespeed
1047
05:11:36
592
Lisa Hagen
Pedersen
8200
Århus N
Aarhus MTB
1732
05:13:18
593
Anja
Egebæk
7400
Herning
Rationel Vinduer
0978
05:13:31
594
Heidi
Andersen
7280
Sdr. Felding
Rationel Vinduer
0979
05:13:36
595
Tove
Rasmussen
8543
Hornslet
ROK
0986
05:13:36
596
Birgitte
Mølgaard Jensen
9600
aars
.
0010
05:13:46
597
Henriette
Lund
7000
Fredericia
Team Lund
1409
05:13:47
598
Jennie
Schlüter
8930
Randers NØ
Team Schlüter
1478
05:14:10
599
Trine
Thomsen
8362
Hørning
Team MT
1425
05:14:15
600
Kirsten
Rold
8660
Skanderborg
Kirsten Rold
0643
05:14:22
601
Kirsten
Strandgaard
8382
Hinnerup
Team Baghjul
1173
05:14:22
602
Jeanette
Sørensen
8260
Viby
Super pigerne på 50
1106
05:14:26
603
Anne Lene
Hamann
3540
Lynge
Super pigerne på 50
1105
05:14:31
604
Helle
Klitgaard
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1360
05:14:32
605
Inge
Faaborg
8660
Skanderborg
Sådan!
1127
05:14:49
606
Lotte
Larsen
9600
Aars
Morgenfruerne
0864
05:15:32
607
Lis
Hansen
9600
Aars
Morgenfruerne
0863
05:15:36
608
Mette
Holst Frænde
8362
Hørning
Team MT
1424
05:15:38
609
Britt
Ljungstrøm
8600
Silkeborg
Qvinderne
0966
05:15:45
610
Tina
Mathiasen
8000
Aarhus
Team Mathiasen
1418
05:15:50
611
Birgit
Mathiasen
8310
Tranbjerg
Team Mathiasen
1417
05:15:51
612
Marianne
Borgstrøm
8840
Rødkærsbro
De skøre piger
0301
05:15:54
613
Janne
Foget
8800
Viborg
De skøre piger
0299
05:15:56
614
Anita
Løvkvist
8800
Viborg
De skøre piger
0297
05:15:58
615
Mette R.
Isaksen
8830
Tjele
De skøre piger
0302
05:16:01
616
Karen
Linddal
5620
Glamsbjerg
svømmepigerne
1118
05:16:03
617
Inge
Ottesen
5560
Aarup
Orte
0913
05:16:09
618
Susanne B.
Jensen
3500
Værløse
Fuld fart frem
0422
05:16:26
619
Stine
Bigum
8000
Århus C
Bigum
0104
05:17:09
620
Marianne
Christensen
8370
Hadsten
TST cykelklub
1639
05:17:15
621
Iglin
Tanggaard
8960
Randers SØ
Team WoW
1571
05:17:40
622
Jette
Bødker
8920
Randers NV
Team WoW
1572
05:17:48
623
Charlotte
Frydenborg
8200
Århus N.
TST cykelklub
1637
05:17:51
624
Nina
Søndergaard
8382
Hinnerup
Team Sneglene
1507
05:18:11
625
Kirsten
Ulsig
8260
Viby J
Harlevs Angels
0473
05:18:14
626
Joan
Ørbæk
7400
Herning
Rationel Vinduer
0980
05:18:16
627
Sus
Thorsen
5230
odense M
Suset
1112
05:18:27
628
Vinni
Gatten
8300
Odder
Suset
1114
05:18:36
629
Astrid
Krogh
8382
Hinnerup
tittierne
1609
05:18:42
630
Tanja
Andersen
8000
Århus C
TST cykelklub
1640
05:18:59
631
Helle
Sunke
8400
Ebeltoft
TST cykelklub
1638
05:19:04
632
Yessika
Buchhave
8381
tilst
TST cykelklub
1641
05:19:06
633
Inga
Boie Jacobsen
8585
Glesborg
Team Schweitzerbageriet
1481
05:19:10
634
Louise Skare
Rasmussen
8200
Aarhus N
Aarhus MTB
1733
05:19:19
635
Kristina
Hansen
8310
Tranbjerg
The Lightning Bolts
1603
05:19:24
636
Kathrine
Bredlund
8270
Højbjerg
Aarhus MTB
1730
05:19:25
637
Julia
Engelhardt
8250
Egå
The Lightning Bolts
1602
05:19:35
638
Ilse
Nielsen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1361
05:19:48
639
Helene
Bagger
8382
hinnerup
Team Overdrevet
1452
05:19:57
640
Ingrid
Rasmussen
5210
Odense NV
Team Cro'n, Restaurant Cro'n, Odense
1236
05:20:42
641
Anne Marie
Aasberg
3480
Birkerød
Girlpower
0430
05:20:55
642
Anna
Tryk
6500
Vojens
JOCK
0591
05:21:11
643
Pia With Tryk
Christensen
8471
Sabro
PIWIC
0956
05:21:14
644
Lene
Rytter
8000
Aarhus C
Team Sneglene
1506
05:21:17
645
Christina
Just
8500
Grenå
C&M
0179
05:21:35
646
Marianne
Hindkjær
8500
Grenå
C&M
0180
05:21:37
647
Malene
Knarborg
8680
Ry
Team Bingoflap 2015
1191
05:21:59
648
Camilla kriegbaum
Kristensen
8680
Ry
Team Bingoflap 2015
1189
05:22:02
649
Kristine
Justesen
8680
Ry
Team Bingoflap 2015
1190
05:22:05
650
Michelle
Eriksen
8270
Højbjerg
Varnaprinsesserne
1673
05:22:26
651
Marianne
Probst-Evevoldsen
8270
Højbjerg
Varnaprinsesserne
1672
05:22:27
652
Emma Probst
Brandum
3050
Humlebæk
Varnaprinsesserne
1669
05:22:35
653
Liselotte Probst
Brandum
3050
Humlebæk
Varnaprinsesserne
1670
05:22:44
654
Christine Riber
Thomsen
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1279
05:22:49
655
Bente
Levesen
7080
Børkop
Pedalhønen
0927
05:22:58
656
Nina
Ejs
8250
Egå
Nina Ejs
0892
05:23:07
657
Mette
Jeppesen
8800
Viborg
Jeppesen
0584
05:23:28
658
Blanca
Seyffart
8700
horsens
Team Fit & Sund
1278
05:23:42
659
Lis
Bastholm
5000
Odense
Lindberg
0771
05:24:01
660
Sabrina
Sæderup
8210
Aarhus V
Lindberg
0773
05:24:02
661
Janne Sig
Olsen
8270
Højbjerg
olsen tøserne
0900
05:25:23
662
Andrea
Dam Hoedt
8200
Århus N
Team weee bike
1568
05:25:34
663
Stine
Lind Ibsen
8230
Åbyhøj
Team weee bike
1569
05:25:38
664
Ragnhild
Schrøder
8230
Åbyhøj
Team Schrøder
1479
05:25:39
665
Pia
Andersen
6040
Egtved
Nevling
0891
05:25:42
666
Annelise
Poulsen
8270
Højbjerg
Team Marselis
1416
05:25:44
667
Lisa
Svendsen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1362
05:27:14
668
Ulla Solholm
Olsen
8270
Højbjerg
olsen tøserne
0901
05:27:21
669
Marian
Tøstesen
6840
oksbøl
Team Oksbøl
1439
05:27:22
670
Susanne Højberg
Knudsen
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1444
05:27:24
671
Bente
Nielsen
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1436
05:27:31
672
Olga
Wasquez
8270
Højbjerg
Wasquez
1755
05:27:48
673
Viviann
Kruse
2770
Kastrup
Kruse
0692
05:27:53
674
Anja
Kohmann
8000
Århus
Kohmann
0667
05:28:02
675
Susanne
Sørensen
8320
Mårslet
Team TS
1538
05:28:26
676
Tina
Kørting
8380
Trige
Team TS
1539
05:28:26
677
Birgit
Egesbæk
8260
Viby J
EG
0360
05:28:30
678
Nuka
Hove
8240
Risskov
Tind
1608
05:29:01
679
Grethe Roer
Pedersen
8500
Grenaa
DragonKweens
0342
05:29:25
680
Lisbeth Søndergaard
Sørensen
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1216
05:29:39
681
Birgitte
Heegaard
8860
Ulstrup
Bjerringbro pigerne
0127
05:30:21
682
Helle
Søndergaard
8840
Roedkjaesbro
Bjerringbro pigerne
0139
05:30:23
683
Anette
Hemmingsen
5471
Søndersø
Team Søndersø
1522
05:30:27
684
Mariann
Lindberg
6700
Esbjerg
Seje ben fra Rambøll
1024
05:30:54
685
Anna Sophie
Grandjean
8200
Aarhus N
Team Sviger
1515
05:31:05
686
Hanne
Simonsen
8410
Rønde
SIMON
1039
05:31:12
687
Johanne F. S.
Krum-Møller
8600
Silkeborg
Team Sviger
1516
05:31:12
688
Inger
Lystlund
8410
Rønde
Lystlund
0813
05:31:17
689
Jytte
Olsen
8382
Hinnerup
Team Baghjul
1172
05:31:23
690
karina
baagøe
6000
kolding
livsnyderne
0789
05:31:31
691
bente
jensen
4173
fjenneslev
livsnyderne
0788
05:31:32
692
Elsa
Knudsen
8920
Randers NV
E Holdet
0359
05:32:00
693
Elin
Laursen
8930
Randers NØ
E Holdet
0358
05:32:05
694
Sam
Reilly
5471
Søndersø
Team Søndersø
1523
05:32:42
695
Malene
Tvilling Rasmussen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1363
05:33:58
696
Conny
Hansen
8260
Viby J
Stråleterapien
1097
05:34:24
697
Susanne
Færch-Nielsen
7470
Karup
Stråleterapien
1103
05:34:24
698
Agnethe
Aulund
8530
Hjortshøj
Birgitte
0113
05:34:32
699
Anja
Ohlsson
8250
Egå
Spinning Sisters
1083
05:34:32
700
Judi
Pedersen
8680
Ry
RYCC
0994
05:34:54
701
Anja Riis
Jensen
8250
Egå
Stråleterapien
1093
05:35:18
702
Helle
Brygger
8300
Odder
Tour tøserne
1631
05:35:55
703
Stine
Mangaard
8471
Sabro
Tour tøserne
1632
05:36:00
704
Christine
Tinggaard Larsen
8220
Brabrand
Serenity
1027
05:36:27
705
Anne Marie
Mortensen
8270
Hølbjerg
Optimistrne
0910
05:36:31
706
Helle
Holst Jensen
8732
Hovedgård
Team Helle
1350
05:36:34
707
Lotte Melgaard
Birch
8300
odder
Team Asti
1167
05:36:38
708
Susanne
Krog
8500
Grenaa
LoSus
0801
05:37:01
709
Anni Birgitte
Grønbæk
8230
Åbyhøj
ABG
0027
05:37:10
710
Lone
Hassingboe
9270
Klarup
InIT2WinIT
0574
05:37:10
711
Annemarie
Gammelgaard
9230
Svenstrup
IN IT TO WIN IT
0572
05:37:19
712
Lone
Kidmose
8751
Gedved
team gedved damer
1342
05:37:23
713
Ulla Helleskov
Uldal
6500
Vojens
Æ Vojens Piche
1727
05:38:03
714
Else
Balle
7500
Holstebro
De Røde Heste
0282
05:38:04
715
Anja
Villadsen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0121
05:38:29
716
Bettina
Glargaard
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0125
05:38:31
717
Tove
Sørensen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0155
05:38:34
718
Helle
Barrit
8700
Horsens
vito
0004
05:38:39
719
Charlotte
Pauly
8240
Risskov
Solskinspigerne
1065
05:38:43
720
Pernille
Ramsing
8240
Risskov
Solskinspigerne
1068
05:38:47
721
Mette Mecklenburg
von Undall
8260
Viby J
VibySøby
1689
05:38:47
722
Lissi
Pedersen
8500
Grenaa
Solskinspigerne
1066
05:38:50
723
Vibeke
Eriksen
8800
Viborg
Team 2 hjul
1141
05:38:50
724
Rikke Mecklenburg
von Undall
8543
Hornslet
VibySøby
1690
05:38:54
725
Anette Løvendal
Ehmsen
6710
Esbjerg V
Femme fatale
0384
05:39:11
726
Tine Maria
Andersen
7100
Vejle
Dibilidut
0323
05:39:14
727
Lene Louise
Martinsen
7100
Vejle
Team Pippi
1458
05:39:17
728
Anne Mette
Baggesgaard
6715
Esbjerg N
Femme fatale
0385
05:39:18
729
Heidi
Madsen
8300
Odder
Team Sveske
1514
05:39:20
730
Birgitte
Pallesen
8530
Hjortshøj
Birgitte
0114
05:39:24
731
Ulla Saaby
Steffensen
7830
Vinderup
Hedens Sild
0487
05:39:24
732
Anette
jensen
7130
juelsminde
skjoldpigerne
1057
05:39:26
733
Marianne
Sørensen
7830
Vinderup
Hedens Sild
0484
05:39:34
734
Dorthe
Lenbroch
8600
silkeborg
Silkepigerne
1035
05:39:35
735
Anette
Hjelm
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1353
05:39:38
736
Ann Bett
Kirkebæk
8520
Lystrup
DOVENDYRENE
0332
05:39:39
737
Trine
Keren
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1365
05:39:41
738
Birgitte
Pederseb
8751
Gedved
team gedved damer
1339
05:39:42
739
Kirstine
Fjellerup
8000
århus C
Fiskene
0393
05:39:43
740
Maria
Frischmuth
8200
Aarhus N
Team Crisplant
1234
05:39:45
741
lone Kaalund
Thiel
9000
Aalborg
Gold Winner
0444
05:39:49
742
Metha
Bidstrup
9500
Hobro
MEDVIND
0839
05:39:49
743
Laila
Thorsted
8660
Skanderborg
team gedved damer
1340
05:39:53
744
Lone
Hjerrild
8751
Gedved
team gedved damer
1341
05:39:53
745
Birgitte
Rasmussen
5000
Odense C
De seje kvinder
0290
05:39:58
746
Pia
Overgaard
6040
Egtved
De seje kvinder
0291
05:40:00
747
hanne
Andersen
7130
juelsminde
skjoldpigerne
1058
05:40:01
748
lene
Holm
8270
Højbjerg
Girls on Bikes
0433
05:40:33
749
Nina
Holm
8310
Tranvjerg
Girls on Bikes
0434
05:40:36
750
Tina
Frederiksen
3060
Espergærde
Team Aase
1588
05:40:45
751
Hannem
Nielsen
9500
Hobro
MEDVIND
0836
05:40:51
752
Diana Brund
Christensen
7900
Nykøbing Mors
Team Brund
1195
05:40:55
753
Sofie Brund
Christensen
7950
Erslev
Team Brund
1196
05:40:55
754
Karen
Simonsen
8783
Hornsyld
Hyllerød
0548
05:41:14
755
Charlotte
Falck Jensen
9500
Hobro
Team fyrkat
1334
05:41:29
756
Heidi
Vase
7100
Vejle
Oldies But Goodies
0897
05:41:31
757
Hanne
Rasmussen
7080
Børkop
Mig Selv med flere
0850
05:42:34
758
Inge
Rasmussen
8210
Århus
Mig Selv med flere
0851
05:43:05
759
Anne-Mette
Hvas
8000
Aarhus C
Hvas
0541
05:43:29
760
Kirsten
Bisgaard
8840
Rødkærsbro
Bjerringbro pigerne
0142
05:44:44
761
Tove
Trans
8361
Hasselager
Stråleterapien
1104
05:44:50
762
Lisbet
Birkelund
8270
Højbjerg
Tanterne JL
1130
05:44:57
763
Jeanette
Laursen
8270
Højbjerg
Tanterne JL
1129
05:45:03
764
Birgitte
Aagaard Schack
7500
Holstebro
4-banden
0022
05:45:14
765
lisbeth
Lyhne
7400
Herning
4-banden
0023
05:45:15
766
Susanne
Jensen
8700
Horsens
vito
0005
05:45:18
767
Katrine
Aamand
8000
Aarhus
Fam. Aamands kvinder
0367
05:45:41
768
Mie
Aamand
8000
Aarhus
Fam. Aamands kvinder
0369
05:45:50
769
Maria Vindelbo
Thomsen
8000
Aarhus
Fam. Aamands kvinder
0368
05:45:54
770
Pernille
Risager
8362
Hørning
Juniorklubben
0605
05:46:01
771
Gitte
Nørregaard
8520
Lystrup
Juniorklubben
0604
05:46:05
772
Britta
Holm
8300
Odder
Holm´s Håb
0535
05:46:13
773
Lone
Rasmussen
6650
Brørup
Kongeåsildene
0682
05:46:13
774
Anni Skovby
Jessen
8270
Højbjerg
Team Aarkrog
1582
05:46:18
775
Vibeke
Skjødt
8000
Aarhus C
Cykeltøzerne
0245
05:46:22
776
Lene
Lind Mikkelsen
8800
Viborg
Lene og Hanne
0757
05:46:31
777
charlotte
Ejersted
5000
Odense
Team Olgasvej
1446
05:46:37
778
Maria
Hansen
8800
Viborg
:)
0012
05:46:39
779
Margit Leegaard
Kruse
7100
Vejle
Qvinderne
0973
05:46:41
780
Inge Birthe
Thomsen
8000
Aarhus
goe,on
0443
05:46:44
781
Lis
Stilgren
5700
Svendborg
Team Olgasvej
1447
05:46:44
782
Karina
Vase
7451
Sunds
Oldies But Goodies
0898
05:46:53
783
Helle
Hylleberg
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0136
05:47:07
784
Marianne
Andersen
9000
Aalborg
Team Slowmotion
1503
05:47:15
785
Laila
Rebstrup
9220
Aalborg øst
Team Slowmotion
1502
05:47:16
786
Dorthe
Qvist
8000
Aarhus C
Lille-UV99
0761
05:47:29
787
Sanne
Ehlers
8600
Silkeborg
Silkeborg-tøserne
1033
05:47:31
788
Bente
Bjerregaard
8240
risskov
Klippestuen
0653
05:47:32
789
Mette
Amdal
8660
Skanderborg
Klippestuen
0655
05:47:36
790
Anne
Windfeld
8850
Bjerringbro
Lindberg
0765
05:47:43
791
Anette
Damgaard
8000
Aarhus C
Klippestuen
0652
05:47:45
792
Gitte Elsebeth
Henriksen
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0133
05:47:47
793
Kirsten
Gasser
6000
Kolding
Lindberg
0770
05:47:52
794
Rut
Kristiansen
7120
Bredballe
Oldies But Goodies
0899
05:47:53
795
Lisa
schlage
8270
højbjerg
lisa
0785
05:47:56
796
Gemma
B-Ratcliffe
8200
Aarhus N
lisa
0784
05:47:58
797
Birgit M. Nygaard
Andreasen
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1205
05:48:11
798
Vibeke Nygaard
Primdahl
7500
Holstebro
TEAM CHEMINOVA
1227
05:48:11
799
Lisbeth
Lyngberg
8230
Åbyhøj
De søde pedaler
0304
05:48:23
800
Rikke Pilegaard
Hansen
8270
Højbjerg
Team Olgasvej
1448
05:48:35
801
Anette
Ejersted
2300
Kbh S
Team Olgasvej
1445
05:48:40
802
Dorte
Belmann
8240
Risskov
Team Belmann
1177
05:48:56
803
Anne
Nygaard Henriksen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1071
05:49:02
804
Mia
Juul Laursen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1078
05:49:04
805
Pia
Belmann
8930
Randers NØ
Team Belmann
1178
05:49:04
806
Nina
Hyldig
8000
Aarhus C
Team Cyclingfreak
1250
05:49:08
807
Inger
Hornbech
8210
Aarhus V
Kom så
0675
05:49:11
808
Karen
Heggelund
5500
Middelfart
HH
0500
05:49:12
809
Trine
Rasmussen
8250
Egå
Team T
1528
05:49:15
810
Astrid
Stjernholm
8000
Aarhus N
de rullende rottehaler
0270
05:49:21
811
Ea
Stjernholm
8200
Aarhus N
de rullende rottehaler
0271
05:49:22
812
Helle
Thomsen
7500
Holstebro
TEAM CHEMINOVA
1209
05:49:28
813
Kirsten Foldager
Sieger
7500
Holstebro
TEAM CHEMINOVA
1213
05:49:30
814
Mette
Krøjgaard Olesen
8240
Risskov
Hjerteholdet 2015.
0522
05:49:32
815
Dorte
Smedegaard
8300
Odder
Cafeholdet Team Odder
0182
05:49:35
816
Berit
Fast
8400
Ebeltoft
De søde pedaler
0303
05:50:02
817
Henriette
Hansen
8220
Brabrand
Hjerteholdet 2015.
0515
05:50:14
818
Christina
Stenbye
7470
Karup
KKIK
0644
05:50:21
819
Hanne
Stenbye
7470
Karup
KKIK
0645
05:50:23
820
Randi
Pretzmann
8800
viborg
Piger i gear
0945
05:51:22
821
Annette Lindskov
Yde
8230
Åbyhøj
Hjerteholdet 2015.
0506
05:51:26
822
Hanne
Melchiorsen
8000
Aarhus C
HM
0530
05:51:26
823
Bitten
Andersen
9530
Støvring
Depotjægerne
0312
05:51:29
824
Vinnie
Olesen
8800
viborg
Piger i gear
0947
05:51:32
825
Marianne
Toftegaard Jensen
8200
Aarhus N.
Los Ventillos
0799
05:51:35
826
Annette
Horup Andersen
8240
Risskov
Los Ventillos
0798
05:51:36
827
Ingrid
Bøye
8900
Randers C
Ingrid Bøye
0573
05:51:37
828
Kirsten
Hesselholt
8240
Risskov
DuPont Divaer
0355
05:51:45
829
Helle
Lochmann
8240
Risskov
DuPont Divaer
0354
05:51:49
830
Kirsten Braüner
Nygaard
8600
Silkeborg
DuPont Divaer
0356
05:51:53
831
Maja
Duelund
8300
Odder
DuPont Divaer
0357
05:51:53
832
Gitte
Grøn Andersen
9500
Hobro
Team fyrkat
1335
05:52:02
833
Bente
Jensby
9500
Hobro
Team fyrkat
1333
05:52:03
834
Anne
Laursen
8660
Skanderborg
DuPont Divaer
0353
05:52:09
835
Ann
Hansen
8680
Ry
Bjergkaninerne
0116
05:52:11
836
Anna Marie
Kristensen
8300
Odder
Cafeholdet Team Odder
0181
05:52:13
837
Ulla
Mullis
8380
Trige
Lindberg
0774
05:52:24
838
Grethe
Olsen
5591
Gelsted
HH
0496
05:52:26
839
Hanne
Svendsen
8700
Horsens
Svendsen's
1115
05:52:56
840
Inge Monrad
Lindhardt
6990
Ulfborg
TEAM CHEMINOVA
1210
05:52:57
841
Louise
Svendsen
8000
Aarhus C
Svendsen's
1116
05:53:00
842
gitte
rask
8200
århus nord
Hjerteholdet 2015.
0512
05:53:02
843
Tina
Lyngholm
9530
Støvring
Depotjægerne
0314
05:53:12
844
Betina
Haurum
9530
Støvring
Depotjægerne
0311
05:53:15
845
Anne
Møller
8420
Knebel
Team op a bak
1449
05:53:39
846
Birgit
kjeldahl
8200
Århus N
Kvinderdercykler
0705
05:53:46
847
Karina Britt
Jacobsen
6630
Rødding
Kongeåsildene
0681
05:53:47
848
Birthe Møller
Hansen
7200
Grindsted
Tour de family
1616
05:53:54
849
Karen
Valdimarsdóttir
8230
Åbyhøj
Hjerteholdet 2015.
0517
05:53:58
850
Cathrine Stistrup
Sørensen
8700
Horsens
De Lyserøde Piger
0266
05:54:12
851
Helle
Jensen
8600
Silkeborg
:-)
0013
05:54:14
852
Ditte
Fibiger
9000
Aalborg
De Lyserøde Piger
0267
05:54:14
853
Jytte
Larsen
9600
Års
Syddjurs-damer
1121
05:54:31
854
Dorte Birgitte
Jensen
8850
Bjerringbro
Lindberg
0767
05:55:19
855
Annette H.
Bruun
8850
Bjerringbro
Lindberg
0766
05:55:22
856
Laura Krogh
Jørgensen
8000
Aarhus C
Team We <3 Morten
1567
05:55:34
857
Birgitte
Østergaard
8230
Åbyhøj
0173
05:56:01
858
Anette Møller
Hansen
8250
Egå
Familien Møller
0372
05:58:17
859
Sofie
Dengsøe
8680
Gl. Rye
Dengsøe
0310
05:58:23
860
Birgit
Sørensen
8680
Ry
BS
0165
05:58:25
861
Jeanette
Ibsen
8230
Åbyhøj
Kanin Jægerne
0623
05:58:32
862
Anni
Kjeldahl
8300
Odder
Kanin Jægerne
0619
05:58:44
863
Birthe
Høier
6200
Aabenraa
DragonKweens
0337
05:58:57
864
Jane
Wenneberg
8660
Skanderborg
De sejeste kvinder
0295
05:59:22
865
Gro
Haukali
8000
Aarhus C
Gro
0459
05:59:30
866
Tove
Lindhøj
8700
Horsens
De sejeste kvinder
0296
05:59:34
867
Gaby
Rydal
8260
Viby J
Kanin Jægerne
0621
05:59:34
868
Bente
Søndergaard
8700
Horsens
De sejeste kvinder
0292
05:59:37
869
Tina
Kusk
7500
Holstebro
TEAM CHEMINOVA
1225
05:59:51
870
Lise
Schou
8000
Aarhus C
Team Cyclingfreak
1246
05:59:58
871
Pernille
Lind Larsen
8464
Galten
Serenity
1028
06:00:12
872
Lone
Præst
6000
Kolding
Lyshøj Q
0810
06:00:48
873
Vinni
Aarkrog
8330
Beder
Team Aarkrog
1584
06:01:03
874
Dorete
Sparrevohn
6000
Kolding
Lyshøj Q
0808
06:01:08
875
Ellen
Fjordside
8240
Risskov
Team Aarkrog
1583
06:01:10
876
Susanne
Krabbe
8800
Viborg
Krabbe
0688
06:02:46
877
birthe
krabbe
8230
å yhøj
krabben
0689
06:02:48
878
Christina
Bjerre Hatting
8361
Hasselager
Qvinderne
0967
06:02:55
879
Mette Lene
Christensen
8382
Hinnerup
Mosepigerne
0868
06:03:14
880
Marianne
Ewald
8000
aarhus
DOVENDYRENE
0333
06:03:25
881
Kamilla Nygaard
Jensen
8200
Aarhus N
Tour de fys
1618
06:03:28
882
Katja Dagny
Henriksen
8240
Risskov
Tour de fys
1620
06:03:28
883
Pernille Krathmann
Holm
8270
Højbjerg
Tour de fys
1622
06:03:31
884
Nanna
Christensen
8200
Århus N
Tour de fys
1621
06:03:32
885
Kirsten Lippert
Olesen
8530
Hjortshøj
MTM motion
0880
06:03:38
886
Anja
Tønning
8000
Århus C
Kanin Jægerne
0618
06:03:52
887
Ruth
Tønning
8600
Silkeborg
Kanin Jægerne
0626
06:03:56
888
Mie
Frederiksen
9500
Hobro
Op af bakken
0903
06:03:57
889
Jette
Lund
9500
Hobro
Op af bakken
0902
06:04:02
890
Marianna
Andreasen
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1301
06:04:05
891
Alice
Pedersen
5580
Nr. Aaby
HH
0493
06:04:10
892
Dorte
Qvesel
8270
Højbjerg
Q
0960
06:05:06
893
Camilla Ege
Hansen
8000
aarhus
Elevcity
0361
06:05:10
894
Mie
Rathkjen
6990
Ulfborg
Vesterhavsbrus
1680
06:05:10
895
Pia Ege
Hansen
8520
Lystrup
Elevcity
0362
06:05:12
896
Kirsten
Rathkjen
6990
Ulfborg
Vesterhavsbrus
1679
06:05:14
897
Majbritt
Andersen
8680
Ry
TEAM HCM
1349
06:05:16
898
Lene
Mølgård
8660
Stilling
Kamstrup A/S
0615
06:05:19
899
Christina Kjær
Olsen
8210
Aarhus V
De rustne kæder
0274
06:05:31
900
Katrine
Nielsen
8340
Malling
De rustne kæder
0275
06:05:37
901
Rikke
Holm
8230
Åbyhøj
De rustne kæder
0276
06:05:41
902
Dorthe
Holste
8320
Mårslet
Team Patrade
1457
06:05:44
903
Edith
Jensen
8320
Mårslet
Team 8320
1145
06:05:52
904
Pia Damgaard
Beck
8320
Mårslet
Silkepigerne
1037
06:05:53
905
Kirsten
Andersen
9800
Hjørring
Team Hjørring Q
1378
06:05:57
906
Pia
Grabus
6000
Kolding
KBC
0639
06:05:59
907
Marianne Trosborg
Brandt
8660
Skanderborg
Sådan!
1128
06:06:16
908
Anni
Stilling
9300
Sæby
Team Hjørring Q
1367
06:06:24
909
Mette
Feld-Jakobsen
8680
Ry
Bjergkaninerne
0117
06:06:36
910
Hanne
Bakmand
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1358
06:06:44
911
Stefi
Olesen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1331
06:06:46
912
Birgitte
Amdi Bastiansen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1315
06:06:48
913
Birgit
Bamberg
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0126
06:06:51
914
Jane
Agergaard
8464
Galten
tarpgaard/mortensen
1132
06:07:17
915
Betina
Høg
8361
Hasselager
Qvinderne
0965
06:08:08
916
Pia
Stagsted
8362
Hørning
Qvinderne
0974
06:08:09
917
Rikke Sandberg
Eriksen
8500
Grenå
Team Fuglsanggården
1329
06:08:53
918
Anna
Wowk Vestergaard
8230
åbyhøj
ArosByg ApS
0053
06:08:56
919
Jenny
Friis
8210
Aarhus V
ArosByg ApS
0055
06:09:01
920
Mette
Overgaard
8230
Åbyhøj
ArosByg ApS
0057
06:09:05
921
Charlotte
Seehausen
8000
Aarhus
Team Running Women on Wheels
1471
06:09:11
922
Aase
Sejersen
8270
Højbjerg
Team Running Women on Wheels
1474
06:09:15
923
Belinda
Blensted
8270
Højbjerg
Team Running Women on Wheels
1470
06:09:20
924
Mette Bjerg
Pedersen
7500
Holstebro
TEAM CHEMINOVA
1221
06:09:23
925
Grethe Uhd
Nielsen
9640
Farsø
Farsø Team Easy on/off
0375
06:09:44
926
Lene
Brandt
8464
Galtene
ArosByg ApS
0056
06:09:48
927
Anne Eibye
Sloth
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1275
06:09:51
928
Heidi Batz
Danielsen
8230
Åbyhøj
ArosByg ApS
0054
06:09:52
929
Lillian
Simonsen
8270
Højbjerg
Team Voksentøserne
1565
06:10:13
930
Else
Mikkelsen
7500
Holstebro
Lago
0744
06:10:18
931
Pia
Lago
7500
Holstebro
Lago
0745
06:10:20
932
Henriette
Holmberg
8210
Aarhus V
Team Cardio
1199
06:11:00
933
Marianne
Høgh-Olesen
8000
Århus C
Team Running Women on Wheels
1473
06:11:06
934
Anette
Anette Fløe
8000
Aarhus
Team Running Women on Wheels
1469
06:11:13
935
Elsebeth
Søndergaard
8355
Solbjerg
Team Running Women on Wheels
1472
06:11:18
936
Pia
Hansen
8230
Åbyhøj
Team Cardio
1200
06:11:23
937
Henriette
Kronholm
8983
Gjerlev
JA, vi gør det sgu'
0578
06:11:30
938
Therese Juel
Jepsen
8362
Høring
lille UV99
0760
06:11:37
939
inger marie
halling
9550
mariager
klara
0649
06:11:38
940
Grethe
Olesen
8270
Højbjerg
Team Voksentøserne
1564
06:11:43
941
Lene
Bjerre
7830
Vinderup
Hedens Sild
0482
06:12:25
942
Bente
Dueholm
7830
Vinderup
Hedens Sild
0476
06:12:29
943
Dorte
Rysgaard
8260
Viby J
Team Cardio
1197
06:12:33
944
Hanne
Droob
8200
Århus N
MTM motion
0876
06:12:39
945
Susanne
Madsen
4100
Ringsted
Team MPO
1423
06:12:40
946
Anne Sofie
Kalmeyer
8300
Odder
Kalmeyer
0614
06:13:05
947
Heike
Jensen
9830
Tårs
Team Singleture.dk
1488
06:13:05
948
Ellen
Thomassen
8700
Horsens
Good Luck
0447
06:13:08
949
Eva
Worm
4100
Ringsted
Team MPO
1422
06:13:17
950
Kirsten
Børgesen
8732
Hovedgård
50'erne
0025
06:13:36
951
Conny
Thomsen
8700
Horsens
50'erne
0024
06:13:43
952
Susanne
Mikkelsen
7000
Fredericia
FattyFattyTomseGoneGone
0381
06:13:47
953
Irma
Nezirevic
7000
Fredericia
FattyFattyTomseGoneGone
0380
06:13:50
954
Kirsten
Marcussen
2100
København Ø
Hyg'listerne - Comwell Sport
0545
06:14:20
955
Marianne
Villadsen
9640
Farsø
Farsø Team Easy on/off
0377
06:14:29
956
Hanne
Nielsen
8300
Odder
MTM motion
0877
06:14:32
957
Lene
Støve
8500
Grenå
Grenaa Cykle Club
0453
06:15:13
958
Trine
Kofoed
8500
Grenå
Grenaa Cykle Club
0456
06:15:14
959
Bodil
Overgaard
8700
Horsens
De sejeste kvinder
0293
06:15:32
960
Ulla
Navntoft
9560
Hadsund
MEDVIND
0842
06:15:35
961
Susanne
Aunsbjerg
9510
Arden
MEDVIND
0841
06:15:39
962
Kia Birkelund
Sveistrup
9500
Hobro
MEDVIND
0837
06:15:41
963
Lone
Møjbæk
9510
Arden
MEDVIND
0838
06:15:42
964
Anne
Clausen
7000
Fredericia
Team Overdrevet
1451
06:15:45
965
Anette
Mühlbrand
8850
Bjerringbro
Lindberg
0764
06:15:48
966
Hanne
Thomsen-Mühlbrand
7280
Sdr. Felding
Lindberg
0769
06:15:50
967
Inger
Hartvigsen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0285
06:15:55
968
Kirsten
Villadsen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0287
06:15:56
969
Annette
Krogh
7500
Holstebro
De Røde Heste
0278
06:15:59
970
Vibeke Holmann
Opstrup
7500
Holstebro
De Røde Heste
0288
06:15:59
971
Helga
Jørgensen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0283
06:16:02
972
Åse
Skytte
7500
Holstebro
De Røde Heste
0289
06:16:04
973
Birte
Svendsen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0280
06:16:06
974
Astrid
Ejlersen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0279
06:16:16
975
Jette
Sørensen
7500
Holstebro
Jette Sørensen
0588
06:16:16
976
Birte Bundgård
Nielsen
8210
Århus V
bbn
0083
06:16:27
977
Marianne
Gilbert Nielsen
8260
Viby j
Den slappe kæde
0309
06:16:35
978
Laila Bak
Knudsen
8660
Skanderborg
Team Baghjul
1174
06:16:43
979
Alice
Jensen
8000
Aarhus C
Flying A&R
0397
06:17:01
980
Martha
Dam
8300
Odder
Cafeholdet Team Odder
0184
06:17:04
981
Karin Munk
Hansen
8620
Kjellerup
Bjerringbro pigerne
0141
06:17:07
982
Ingelise
Enevold
8350
Hundslund
Cafeholdet Team Odder
0183
06:17:07
983
Vibeke
Hjortdal
8240
Egå
Hjerteholdet 2015.
0529
06:17:09
984
susanne
ilkjær
8240
risskov
Hjerteholdet 2015.
0527
06:17:15
985
Merete
Fogh
8300
Odder
Fogh
0400
06:17:21
986
Birgit
Rasmussen
8210
Aarhus V
De skøre piger
0298
06:17:52
987
Linda
Svejbæk
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1297
06:17:53
988
Lisbeth
Jensen
7280
Sdr felding
De skøre piger
0300
06:17:56
989
Karina
Bilstrup
8230
Åbyhøj
Qvinderne
0969
06:18:00
990
Lene
Kirkegaard
8660
Skanderborg
Qvinderne
0972
06:18:07
991
Ea
Dyrbye
8600
Silkeborg
Gødvad tøserne
0465
06:18:14
992
Barbara
Vestfalen
8600
Silkeborg
Gødvad tøserne
0464
06:18:16
993
Birgitte
Barrutia Rasmussen
8541
Skødstrup
Pilepigerne
0953
06:18:20
994
Anni Munk
Domke
8840
Rødkærsbro
Bjerringbro pigerne
0123
06:18:26
995
Laila
Harbo
8530
Hjortshøj
madone
0821
06:18:33
996
Berit
Sørensen
9640
Farsø
Tillykke med de 40!
1606
06:18:57
997
Lisette
Lund
7120
Vejle ø
Tillykke med de 40!
1607
06:19:02
998
Lisa Louring
Jørgensen
2200
KBH N
Bananerne
0079
06:19:05
999
Simone Kruhøffer
Pedersen
2200
Kbh N
Bananerne
0080
06:19:05
1000
lene
bøcker
8000
aarhus c
Bøckers bike
0174
06:19:13
1001
Rana
Rahmani
8700
Horsens
Team Fit & Sund
1305
06:19:22
1002
Dorthe
Lauridsen
8632
Lemming
Divaerne
0326
06:19:28
1003
Silke
Hansen
8620
Kjellerup
Divaerne
0328
06:19:31
1004
Henriette
Hansen
8620
Kjelleup
Divaerne
0327
06:19:34
1005
Tina
Skriver
8700
Horsens
Tour De Trunter
1629
06:19:35
1006
Anita
Møller
7120
Vejle Øst
Tour De Trunter
1627
06:19:39
1007
Anette
Berg
8300
Odder
2015-udfordringen
0017
06:19:54
1008
Heidi
Høegh Nielsen
8300
Odder
Odderne
0895
06:19:54
1009
Mie
Stromark
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0146
06:20:06
1010
Bente
Mosgaard
8220
Brabrand
Fru Backmanns cykeltrup
0414
06:20:09
1011
Tina
Villumsen
8300
odder
Team Cheri
1228
06:20:09
1012
Helle
Lunddorf
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0137
06:20:11
1013
christina
keblovszki
8381
tislt
ITA
0575
06:20:20
1014
annette
hviid
8700
horsens
Valkyrierne
1660
06:20:31
1015
Jette Holst
Larsen
8700
Horsens
Valkyrierne
1663
06:20:34
1016
Else Marie
Gyberg
8783
Hornsyld
Valkyrierne
1662
06:20:36
1017
Dorte møller
Stranges
8740
Brædstrup
Valkyrierne
1661
06:20:40
1018
Kirsten
Henriksen
8700
Horsens
Hoptimisten
0537
06:20:46
1019
Annemarie
Backmann
8410
Rønde
Fru Backmanns cykeltrup
0413
06:20:47
1020
Marianne
Pedersen
8000
Aarhus
Team turpo
1541
06:20:58
1021
Johanne Senqu
Senqu
8000
Aarhus
Team turpo
1540
06:21:04
1022
Hanne
Kjærside
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1207
06:21:53
1023
Sofie Drejer
Nielsen
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1222
06:21:55
1024
Margit
Adsersen
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1218
06:21:58
1025
Susanne
Ipsen
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1224
06:22:03
1026
Hanne
Lassen
6760
Ribe
Lindberg
0768
06:22:27
1027
Randi
Nørgaard
8000
Aarhus C
Flying A&R
0398
06:23:16
1028
Birgit
Kristensen
8200
Aarhus N
agg
0035
06:23:36
1029
Pia
Brændstrup
8270
Højbjerg
Pensionistkortet
0934
06:23:49
1030
Annette
Høyer
8000
Aarhus C
Pensionistkortet
0933
06:23:54
1031
Gitte
Andersen
8210
Aarhus V
Den slappe kæde
0307
06:24:01
1032
Helle
Terkildsen
8530
Hjortshøj
Team Easy on
1264
06:24:03
1033
Lone
Kaiser
8530
Hjortshøj
Team Easy on
1265
06:24:06
1034
Isabella
Christiansen
8450
Hammel
Team Kehlet
1399
06:26:40
1035
Josefine
Schlosser
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1212
06:26:46
1036
Mette
Walter
7620
Lemvig
TEAM CHEMINOVA
1220
06:26:47
1037
Tina mutti
Schmidt
8240
Risskov
Team Tyl
1545
06:27:08
1038
Tina Musse
Nilsson
8382
Hinnerup
Team Tyl 4
1546
06:27:12
1039
Susanne
Madsen
7300
Jelling
Langkjærgård
0752
06:27:41
1040
Ulla
Madsen
7323
Give
Langkjærgård
0753
06:27:45
1041
Camilla
leth Magnussen
8680
Ry
TEAM HCM
1347
06:28:17
1042
Allis Bjernemose
Mortensen
8355
Solbjerg
Team Transocean
1535
06:28:17
1043
Susanne Juhl
Johansen
8400
Ebeltoft
Team Transocean
1537
06:28:18
1044
Hanne
Sørensen
8680
Ry
TEAM HCM
1348
06:28:20
1045
Henriette
Henriksen
8400
Ebeltoft
Team Transocean
1536
06:28:23
1046
Lisbeth Svendgaard
Møller
8300
Odder
Fr.hald pigerne
0408
06:28:27
1047
Marianne
Nielsen
8983
Gjerlev
klara
0650
06:28:28
1048
Anne-Mette
Bentsen
8300
Odder
Fr.hald pigerne
0405
06:28:32
1049
Louise Heller
Øllegaard
8200
Aarhus N
MADAME BUTTERFLY
0819
06:28:32
1050
Asta Laila
Jensen
8840
Rødkærsbro
Bjerringbro pigerne
0124
06:28:39
1051
Lisbeth
Eilenberger
8000
Aarhus
MADAME BUTTERFLY
0818
06:28:43
1052
Karina Toftgaard
Matthiesen
8240
Risskov
MADAME BUTTERFLY
0816
06:28:49
1053
Marianne
Brodersen
8500
Grenaa
Team Fit & Sund
1302
06:29:22
1054
Kirsten
Dyrman
9000
Aalborg
MADAME BUTTERFLY
0817
06:29:28
1055
Winnie
Richter
8382
Hinnerup
Team Baghjul
1175
06:29:43
1056
Anna
Kislyakova
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0782
06:29:49
1057
anette
olesen
9550
mariager
klara
0646
06:30:02
1058
Kirsten
Gylling
8444
Balle
Team Fit & Sund
1294
06:30:13
1059
Else Marie
Aagaard
8381
Tilst
Bedstemor med fut i
0095
06:30:59
1060
Mette Aagaard
Madsen
9500
Hobro
Bedstemor med fut i
0097
06:30:59
1061
Andrea
Gynther-Sørensen
8270
Højbjerg
Team Voksentøserne
1563
06:31:15
1062
birthe
olesen
8920
randers nv
klara
0647
06:31:16
1063
Margit
Sønnichsen
7100
Vejle
MS
0869
06:31:23
1064
Jeanette
Pedersen
8310
Tranbjerg
Team sneglefart 1
1504
06:31:44
1065
Tina Bohman
Lange
8300
odder
Suset
1113
06:31:50
1066
Berit Rask
Thomsen
8270
Højbjerg
bertho
0100
06:31:51
1067
Stine Juul
laursen
8260
Viby J
Superben
1107
06:31:56
1068
Benthe
Eriksen
8270
Højbjerg
beneri
0098
06:32:02
1069
Lene
Skovgaard
7600
Struer
TEAM CHEMINOVA
1214
06:32:05
1070
Anne Sofie
Skovgaard
7560
Hjerm
TEAM CHEMINOVA
1203
06:32:09
1071
Mia
Moulskov
8250
Egå
Team Fit & Sund
1304
06:32:15
1072
Helle
Søby
8530
Hjortshøj
Team Fit & Sund
1283
06:32:16
1073
Camilla
Andersen
9362
Gandrup
vi tre vi kan
1686
06:32:29
1074
Lotus
Pedersen
9370
Hals
vi tre vi kan
1688
06:32:29
1075
Dorte
Andersen
9362
Gandrup
vi tre vi kan
1687
06:32:32
1076
Connie
Kjeldbjerg
8700
Horsens
BagJuul
0069
06:32:33
1077
Louise
Juul
8210
Aarhus V
BagJuul
0072
06:32:35
1078
Rikke Velling
Dueholm
8000
Aarhus C
JA, vi gør det sgu'
0580
06:32:39
1079
Birgitte
Nørsten
8500
Grenaa
DragonKweens
0336
06:32:41
1080
Ditte Bonde
Andersen
8983
Gjerlev
JA, vi gør det sgu'
0577
06:32:42
1081
Anette Kehlet
Jensen
8450
Hammel
Team Kehlet
1398
06:32:45
1082
Brith
Juul
8920
Randers nv
JA, vi gør det sgu'
0576
06:32:47
1083
Charlotte
Storgaard
8270
Højbjerg
MADAME BUTTERFLY
0815
06:32:51
1084
Birthe
Jakobsen
9800
Hjørring
Team Twonby
1544
06:32:52
1085
Birthe Højby
Hallund
8800
Viborg
Team 2 hjul
1140
06:32:57
1086
Tine
Lautrup
8200
Aarhus N
MADAME BUTTERFLY
0820
06:33:07
1087
Mette
Nellemann
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1303
06:33:31
1088
Lene
Mogensen
6840
Oksbøl
Æ' Tøser
1726
06:34:06
1089
Jane Appel
Mazanti
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1438
06:34:07
1090
Randi
Ehmsen Underbjerg
6840
Oksbøl
Æ Tøser
1725
06:34:14
1091
kirsten
Nielsen
6840
Oksbøl
Kirsten kaa
0642
06:34:16
1092
Heidi
Valsted Sander
9640
Farsø
Farsø Team Easy on/off
0376
06:34:22
1093
Marianne
Winther
9640
Farsø
Farsø Team Easy on/off
0378
06:34:23
1094
Birthe Bonde
Sørensen
8983
Gjerlev J
klara
0648
06:35:24
1095
Hanne
Møller Andersen
8680
Ry
Landinspektørene
0749
06:35:30
1096
Dorte
Ellegaard
2760
Måløv
Landinspektørene
0748
06:35:32
1097
Mona Trærup
Nielsen
6900
Skjern
Landinspektørene
0750
06:35:35
1098
Susanne
Krogsgaard
8983
Gjerlev
klara
0651
06:35:39
1099
Karen
Viberg
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1291
06:35:39
1100
Mette
Frandsen
8240
Risskov
Turbo Tøserne
1651
06:35:42
1101
Dorte
Mortensen
8000
Århus c
Turbo Tøserne
1643
06:35:45
1102
Lone
Nedergaard
8000
Aarhus C
Cowi tøser
0214
06:36:49
1103
Bianca
Zantiny
7470
Karup J
Team Zantiny
1573
06:38:02
1104
Annie
Flink Ipsen
8541
Skødstrup
femme
0382
06:38:24
1105
Ulla
Flink Nielsen
8250
Egå
femme
0383
06:38:26
1106
Lene
Horsager
8330
Beder
THE GAURS
1753
06:38:28
1107
Marianne
Serritslev
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1077
06:38:34
1108
Tina
Hedevang Christensen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1080
06:38:35
1109
Helle
Møller
8410
Rønde
Team Fit & Sund
1282
06:38:36
1110
Ann
Nielsen
8464
Galten
Crisplant
0217
06:38:39
1111
Heidi
Klit
8200
Aarhus N
Team Crisplant
1233
06:38:41
1112
Lotte
Täck
8240
Risskov
Turbo Tøserne
1646
06:38:45
1113
Krista
Pedersen
9560
Hadsund
SIN & SPIN
1040
06:38:47
1114
Lone
Funder
9500
Hobro
SIN & SPIN
1042
06:38:47
1115
Petrea Marie
Forsberg
6760
Ribe
Lindberg
0772
06:38:51
1116
Margit Halkjær
Kristensen
8981
SIN & SPIN
1043
06:38:53
1117
Ulla
Halkjær
9500
Hobro
SIN & SPIN
1045
06:38:56
1118
Liselotte
Riis
8700
Horsens
Vanillekransene
1668
06:38:56
1119
Hanne
Andreasen
8700
Horsens
Vanillekransene
1667
06:39:00
1120
Solveig
Pedersen
7650
Bøvlingbjerg
TEAM CHEMINOVA
1223
06:39:03
1121
Connie Langberg
Nielsen
5700
Svendborg
Team Lildholdt
1404
06:39:04
1122
Lone Bjerg
Pedersen
8653
Them
TEAM CHEMINOVA
1217
06:39:08
1123
Lise
Bülow
9632
Møldrup
SIN & SPIN
1041
06:39:11
1124
Kamma
Bidstrup
8240
Risskov
Max go'e ben
0832
06:39:42
1125
Anni
Møller
8464
Galten
Møller
0887
06:39:55
1126
Susanne
Knudsen
8370
Hadsten
Møller
0889
06:39:57
1127
Katharina
Hammer
8600
Silkeborg
Jepsen
0586
06:39:59
1128
Majbritt B.
Jensen
8464
Galten
Møller
0888
06:40:00
1129
Kristine
Jepsen
9500
Hobro
morjepsen
0865
06:40:03
1130
Mette
Jo Ipsen
6000
Kolding
Lyshøj Q
0812
06:40:05
1131
Dorthe
Holm-Nielsen
6000
Kolding
Lyshøj Q
0809
06:40:08
1132
Lotte
Madsen
8240
Risskov
Max go'e ben
0833
06:40:08
1133
Gitte
Langberg Lildholdt
6100
Haderslev
Team Lildholdt
1405
06:40:13
1134
Britta
Larsen
7330
Brande
pink ladies
0954
06:40:19
1135
Grethe
Kristensen
7100
Vejle
pink ladies
0955
06:40:29
1136
kristine
seeberg
8000
århus
12345
0014
06:40:39
1137
Dorthe
Guul
8850
Bjerringbro
Bjerringbro pigerne
0130
06:41:11
1138
Dorthe
Kolind
8500
Grenå
DragonKweens
0340
06:41:20
1139
Mette
Rytter Christensen
8981
Spentrup
Rytteriet
1015
06:42:23
1140
Anita
Støvring
9500
Hobro
Mejlby pigerne
0843
06:42:55
1141
Hanne
Poulsen
9610
Nørager
Mejlby pigerne
0844
06:42:57
1142
Helle støvring
Gundersen
9610
Nørager
Mejlby pigerne
0845
06:42:59
1143
Louise
Vandel
8000
Aarhus C
Crime riders
0216
06:43:01
1144
Ea Mette
Jacobsen
8230
Åbyhøj
Crime riders
0215
06:43:03
1145
Louise
Kruchov
8230
Åbyhøj
LINDBERG Aktiv
0780
06:43:11
1146
Ewa
Skifter
8981
Spentrup
Rytteriet
1012
06:43:29
1147
Iben
Sundtoft
8520
Lystrup
TeamMutti
1592
06:43:55
1148
Kirsten
Preuss Nielsen
8200
Aarhus N
MTM motion
0879
06:44:02
1149
Ulla
Aarenstrup
5210
Odense NV
Team Cro'n, Restaurant Cro'n, Odense
1238
06:44:08
1150
Inge
Sundtoft Clausen
6310
Broager
TeamMutti
1593
06:44:10
1151
Marian
Kjærgaard
8520
Lystrup
Vigørdetsguigen
1695
06:44:41
1152
Gitte
Møller
9600
Aars
Vigørdetsguigen
1693
06:45:39
1153
Ellie
Eriksen
6800
Varde
Det Hollandske hold
0318
06:46:10
1154
Anette
Raae
8240
Risskov
Team Fit & Sund
1274
06:46:42
1155
Tove
Gregersen
8530
Hjortshøj
TG
1599
06:48:01
1156
Karin N.
Jacobsen
8400
Ebeltoft
Pedullerne
0931
06:48:13
1157
Gitte
Kall
8200
Aarhus N
Pedullerne
0930
06:48:18
1158
Rebekka
Lynggaard
8400
Ebeltoft
Lynggaard
1760
06:48:19
1159
Kresti
Lynggaard Rask
8300
Odder
Lynggaard
1759
06:48:22
1160
Helle
Lynggaard
8400
Æbeltoft
Lynggaard
0807
06:48:26
1161
Charlotte
Krüger
8520
Lystrup
Pedullerne
0929
06:48:30
1162
Marianne
Ferguson
2820
Gentofte
Team Singleture.dk
1494
06:48:38
1163
Bodil
Ludvigsen
8300
Odder
Lynggaard
0806
06:48:39
1164
Pia
Jakobsen
7470
Karup J
Piger i gear
0944
06:48:41
1165
Louise
Lorenzen
2650
Hvidovre
OS'TO
0915
06:49:28
1166
Jenni M.
Møller
8500
Grenaa
OS'TO
0914
06:49:35
1167
Gitte Berg
Jakobsen
8300
Odder
Hot Wheels
0539
06:49:38
1168
Marianne
Qvistgaard
8355
Solbjerg
Hot Wheels
0540
06:49:42
1169
Anne
Boye-Møller
8700
Horsens
To generationer
1612
06:51:05
1170
Dorte
Rønning
5750
Ringe
To generationer
1613
06:51:05
1171
Louise
Andersen
8000
Aarhus
Team 21 Forever
1144
06:51:28
1172
Hanne
Olsen
8381
Tilst
mor og datter
0857
06:51:49
1173
Kristina Froulund
Ladekarl
8210
Aarhus V
Team 21 Forever
1143
06:52:00
1174
eva juul
mohamed
8270
højbjerg
myggen
0886
06:52:38
1175
Kirsten
Leegaard
8220
Brabrand
Qvinderne
0971
06:52:44
1176
Helen
Leegaard
8270
Højbjerg
Qvinderne
0968
06:52:48
1177
Irene
Holst
8500
Grenaa
Team Fit & Sund
1288
06:52:48
1178
Anne
Willer
8260
Viby J
Qvinderne
0964
06:52:56
1179
Anne Grete Rosvig
Pedersen
8660
Skanderborg
De Bedste Mål
0251
06:52:58
1180
Vibeke
Pedersen
8381
Tilst
MTM motion
0882
06:52:59
1181
Lene Lysemose
Hansen
8660
Skanderborg
De Bedste Mål
0256
06:53:00
1182
Dorte Roed
Helbo
8370
Hadsten
De Bedste Mål
0252
06:53:02
1183
Karin
Ibsen
8230
Åbyhøj
De Bedste Mål
0254
06:53:04
1184
Hanna
Helbo
8600
Silkeborg
De Bedste Mål
0253
06:53:05
1185
Sara Cecilie
Kristensen
8260
Viby
Team MMS
1421
06:53:07
1186
Alice
Kristensen
7000
Fredericia
Team MMS
1419
06:53:10
1187
anna
mikkelsen
8382
hinnerup
mosedamerne
0867
06:53:12
1188
Jonna Borg
Kallehave
8300
Odder
MTM motion
0878
06:53:14
1189
Siv
Bojesen
9510
Arden
Fjordpigerne
0396
06:53:20
1190
Gitte
Høgh
9620
Aalestrup
Fjordpigerne
0395
06:53:24
1191
Marianne
Bang
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1076
06:53:49
1192
Lone
Moldt
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1075
06:53:50
1193
Lene
Sørensen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1073
06:53:59
1194
Dorthe
Nielsen
8700
Horsens
Team Pretty Easy Glide
1460
06:53:59
1195
Lise
Kaa
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
1074
06:54:02
1196
Kirsten
Møldrup
8541
Skødstruo
Team Fit & Sund
1295
06:54:10
1197
Pia
Pilegaard Madsen
8000
Århus c
Turbo Tøserne
1652
06:54:15
1198
Ann
Kjestrup
2700
Brønshøj
Maria
0825
06:54:17
1199
Maria
Tabermann
8680
Ry
Maria
0826
06:54:22
1200
Anja
Dyrholm
8230
Åbyhøj
Team Dyrhauge
1262
06:55:18
1201
Inge
Helle
6771
Gredstedbro
Kongeåsildene
0680
06:55:22
1202
Nelle Kjer
Thomsen
8000
Århus C
Bikesisters
0110
06:55:26
1203
Vivi
Thomsen
5500
Middelfart
Bikesisters
0111
06:55:27
1204
Else
Jacobsen
5500
Middelfart
Bikesisters
0107
06:55:32
1205
Mie Kjer
Thomsen
8541
Skødstrup
Bikesisters
0109
06:55:33
1206
Vibeke
Sørensen
8000
Aarhus C
Wien
1721
06:56:11
1207
Sigrun
Smith
2200
København N.
Wien
1720
06:56:36
1208
Kirsten
Hjortshøj
8200
Århus
DragonKweens
0347
06:56:37
1209
Susi
Olsen
8541
Skødstrup
DragonKweens
0352
06:56:38
1210
Lone
Riis
8300
Odder
"Ka´godt"
0007
06:56:40
1211
Anna Sophie
Thue Hvilsom
8200
Aarhus
ChickaWika
0194
06:57:21
1212
Tatyana
Fedorova
8000
Århus C
ChickaWika
0197
06:57:23
1213
Sara
Radl
8200
Aarhus N
ChickaWika
0196
06:57:24
1214
Monica
Kujabi
8541
Skødstrup
ChickaWika
0195
06:57:26
1215
Tove Duelund
Sørensen
6670
Holsted
Kongeåsildene
0686
06:57:40
1216
Ulla Kjælder
Hald
8600
Silkeborg
Hald
0466
06:58:10
1217
Bitten
Falbe
8600
Silkeborg
Bjerringbro pigerne
0128
06:58:39
1218
Line Sandvad
Thorhauge
8000
Aarhus
Team Dyrhauge
1263
06:58:49
1219
Sonja
Bach Henriksen
8260
Viby J
aDOORable
0033
06:59:30
1220
Dorthe
Mølby
8260
Viby J
aDOORable
0029
06:59:32
1221
Annie
Kristiansen
8270
Højbjerg
Vind-i-kinderne
1702
07:00:38
1222
Birte Bomholt
Møller
8444
Balle
Team Fit & Sund
1277
07:00:56
1223
Julie
Kracht
8340
Malling
DragonKweens
0344
07:01:23
1224
Karin
Kracht
8230
Aabyhøj
DragonKweens
0345
07:01:29
1225
lone
Storgaard
8240
risskov
Hjerteholdet 2015.
0518
07:01:34
1226
Hanne Susgaard
Bomholt
8600
Silkeborg
Hyggetur
0543
07:01:38
1227
Inge
Them
8300
ODDER
Hyggetur
0544
07:01:40
1228
Grethe
Redtrøen
0755
OSLO
Hyggetur
0542
07:01:44
1229
Helene
Wedel
8250
Egå
Hjerteholdet 2015.
0514
07:01:53
1230
Anette visborg
Madsen
8660
Skanderborg
Søstrene visborg
1125
07:02:43
1231
Mette Hagelskjær
Lauridsen
8586
Ørum Djurs
Hjerteholdet 2015.
0525
07:02:52
1232
Hanne Grunnet
Sørensen
8700
Horsens
Hjerteholdet 2015.
0513
07:02:54
1233
Birgitte
Kiærskou
8660
Skanderborg
Skårup
1059
07:03:00
1234
Lene Toft
Møller
8800
Viborg
metteoglene
0848
07:03:48
1235
Sanne
Thygesen
8000
Århus
Turbo Tøserne
1653
07:04:09
1236
Louise
Worsøe
8230
Åbyhøj
The Great Moms
1601
07:04:26
1237
Mette
Christensen
8300
Odder
"Ka´godt"
0008
07:04:31
1238
Else
Wagner
7620
Lemvig
The Great Moms
1600
07:04:34
1239
Nanette
Jakobsen
8300
Odder
"Ka´godt"
0009
07:04:40
1240
Dorte Westenholz
Handberg
8210
Århus V
Team Handberg/Braad
1345
07:04:47
1241
Susanne Tindbæk
Lunderskov
8320
Mårslet
aDOORable
0034
07:05:00
1242
Jette Nørgård
Kristoffersen
8320
Mårslet
aDOORable
0031
07:05:02
1243
Marianne Nykjær
Madsen
8530
Hjortshøj
Rusen
0992
07:05:06
1244
Sanne Juul
Jørgensen
8220
Brabrand
Sanne&Line
1023
07:05:08
1245
Conni
Rugaard
8520
Lystrup
Rusen
0990
07:05:11
1246
Line Kjøller
Skydt-Nielsen
8220
Brabrand
Sanne&Line
1022
07:05:11
1247
Hanne
Kidmose
8320
Mårslet
aDOORable
0030
07:05:15
1248
Birgitte Landbo
Thomsen
7190
Billund
Vikangennemføre
1697
07:06:04
1249
Minna
Sørensen
7250
Hejnsvig
Vikangennemføre
1698
07:06:08
1250
Kirstine
Gade
8700
Horsens
BagJuul
0071
07:06:22
1251
Mette
Egelund
8800
Viborg
Leneogmette
0758
07:06:25
1252
Aase
Hjaltason
8382
Hinnerup
tittierne
1611
07:06:29
1253
Ruth
Birnbaum
8220
Brabrand
DragonKweens
0350
07:06:40
1254
Birgith
Andersen
6710
Esbjerg
SquashOnBike
1085
07:06:45
1255
annette otto
otto jensen
8000
aarhus
Hjerteholdet 2015.
0507
07:06:47
1256
Lisbeth
Bergholt
6700
Esbjerg
SquashOnBike
1087
07:06:50
1257
Jonna
Pedersen
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0238
07:06:53
1258
Dorthe
Helt
6700
Esbjerg
SquashOnBike
1086
07:06:53
1259
Anne-Marie
Larsen
8260
Viby J
AM og LA
0038
07:06:55
1260
Birthe
Fynbo
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0237
07:06:57
1261
Marianne
Andersen
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0242
07:06:59
1262
Lis
Andersen
8260
Viby J
AM og LA
0039
07:07:06
1263
Anne Grethe
Mogensen
8240
Risskov
DragonKweens
0335
07:07:41
1264
Malene Rye
Sørensen
9640
Farsø
Hyg'listerne - Comwell Sport
0546
07:08:35
1265
Bodil
Jensen
8382
Hinnerup
DragonKweens
0338
07:08:40
1266
Lærke
Thielsen
8270
Højbjerg
Team slow go
1500
07:08:42
1267
Signe
Bøgsted
8270
Højbjerg
Team slow go
1501
07:08:45
1268
Anette
Malling
2765
Smørum
Malling&Stenhammer
0822
07:09:02
1269
Gitte
Lindgren
4200
Slagelse
tittierne
1610
07:09:11
1270
Lis
Sørensen
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0241
07:09:16
1271
Jytte
Rasmussen
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0239
07:09:25
1272
Tina
Stenhammer
2830
Virum
Malling&Stenhammer
0823
07:09:27
1273
Signe
Bundgaard
8654
Bryrup
Klub75
0659
07:09:33
1274
Charlotte
Dahl
8600
Silkeborg
Klub75
0657
07:09:37
1275
Lotte
Frank
8600
Silkeborg
Klub75
0658
07:09:42
1276
Trine
Svensson
8000
Aarhus C
Vind-i-kinderne
1705
07:10:00
1277
Birgit
Harving
8000
Århus C
BH
0101
07:10:03
1278
Inge
Høj Madsen
8240
Risskov
Vind-i-kinderne
1703
07:10:11
1279
Pia
Kristensen
8920
Randers Nv
Cykelpigerne
0236
07:10:26
1280
Bente
Madsen
8220
Brabrand
Cykelpigerne
0233
07:10:28
1281
Kirsten
Hansen
8362
Hørning
Cykelpigerne
0234
07:10:34
1282
Marit
Green
8260
Viby J
aDOORable
0032
07:10:42
1283
Annette
Bentsen
8660
Skanderborg
aDOORable
0028
07:10:50
1284
Connie
Fuglsang
8000
Aarhus C
DragonKweens
0339
07:11:40
1285
Ella
Mogensen
8500
Grenaa
DragonKweens
0341
07:12:49
1286
Lissy
klitgaard
8500
grenå
Team Fuglsanggården
1322
07:13:19
1287
Helle Sabroe
Bitsch
8270
Højbjerg
DragonKweens
0343
07:13:25
1288
Else-Marie
Else-Marie Didriksen
8500
Grenå
Team Fuglsanggården
1318
07:13:26
1289
bente brandborg
østerby
7130
juelsminde
bygmarkens jernladies
0169
07:13:55
1290
susanna stærk
stenvang
8723
løsning
bygmarkens jernladies
0171
07:14:06
1291
Jane
Leschly Jacobsen
8210
Aarhus V
TeamSB
1596
07:14:09
1292
Aase
Hultberg
8320
Mårslet
Team Aase
1589
07:14:12
1293
Anne
Holst Van Wonterghem
8270
Højbjerg
TeamSB
1595
07:14:13
1294
Inge
Hultberg
6000
Kolding
Team Aase
1587
07:14:17
1295
Vibeke
Ley
8783
Hornsyld
Cykeltøserne
0243
07:14:22
1296
Johanne Therese
Pedersen
8000
Aarhus C
Mor/datter
0859
07:16:38
1297
Lillian
Pedersen
7361
Ejstrupholm
Mor/datter
0860
07:16:45
1298
vibeke liane lund
kanstrup
7150
barrit
bygmarkens jernladies
0172
07:16:48
1299
Anne Marie
Hindhede
8800
Viborg
Hindhede
0503
07:16:51
1300
Lise Dahl
Christiansen
6100
Haderslev
Wien
1718
07:16:54
1301
Dorte Berthold
Angermair
8200
Aarhus N
Patienthotel
0926
07:16:57
1302
berit bisgaard
petersen
8520
Lystrup
Berit
0099
07:16:59
1303
Ax E. Holm
Jacobsen
8000
Århus C
Patienthotel
0925
07:17:00
1304
Cecilie Schmidt
Dam
8320
Mårslet
Team Pretty Easy Glide
1459
07:17:51
1305
Mette
Koustrup
8260
Viby J
Team Pretty Easy Glide
1463
07:17:54
1306
Dorte
Børsting
8940
Randers
strikketøsser
1090
07:18:15
1307
Henny
Jensen
8960
Randers
strikketøsser
1091
07:18:20
1308
Dorthe
Bracht
8240
Risskov
Team Bracht
1194
07:18:48
1309
Henriette
Nielsen
8000
Aarhus C
Team Geburtstagskind
1338
07:18:51
1310
Lene
Ralle
5220
Odense SØ
HH
0501
07:18:58
1311
Henriette
Neerholt
5464
Brendreup
HH
0498
07:18:59
1312
Nikita
Appel
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1440
07:19:02
1313
Dorte Appel
Olesen
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1437
07:19:05
1314
Britt Delmar
Morville
8000
Aarhus
Amiga
0043
07:19:07
1315
Birgitte
Thingholm
8340
Malling
Amiga
0042
07:19:09
1316
Anna
Seeberg
8000
Aarhus C
Amiga
0040
07:19:12
1317
Sonja
Schmidt
8500
Grenaa
DragonKweens
0351
07:20:14
1318
Anne-Marie
Christensen
8600
Silkeborg
Anne-Maries hold
0048
07:21:47
1319
Ingelise
Andresen
8600
Silkeborg
Den slappe kæde
0308
07:21:48
1320
Inger Nygaard
Larsen
8270
Højbjerg
Vind-i-kinderne
1704
07:21:49
1321
Marianne
Smith
5400
Bogense
Wien
1719
07:22:08
1322
Tine
Roed
8300
Odder
Tour De Trunter
1630
07:23:14
1323
Lone
Bredkjær
8210
Århus V
Tour De Trunter
1628
07:23:15
1324
Anette
Gubi Frederiksen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1314
07:23:20
1325
Charlotte
Kristiansen
8300
Odder
Turbo Tøserne
1642
07:23:29
1326
Merete
Gjerløv
8740
Brædstrup
Meretene
0847
07:23:39
1327
Hanne
Lindholst
8520
Lystrup
Hannete
0470
07:23:40
1328
Solveig
Blomvik
6710
Esbjerg V
HH
0502
07:23:59
1329
Helle
Lindequist
5591
Gelsted
HH
0497
07:24:03
1330
Gitte Laila
Nielsen
8930
Rander NØ
Nordbypigerne Randers
0166
07:24:19
1331
Lone
Ankerstjerne
8930
Randers
Nordbypigerne Randers
0167
07:24:19
1332
Anne Høybye
Rasmussen
9600
Aars
Vigørdetsguigen
1692
07:24:24
1333
Birgith
Kongsvad
6650
Brørup
Kongeåsildene
0678
07:25:51
1334
Vibeke
Kristensen
9640
Farsø
Vigørdetsguigen
1696
07:27:24
1335
Anne Mette
Henriksen
6580
Vamdrup
Team Geburtstagskind
1337
07:28:40
1336
Patti
Grønborg
7470
Karup
AROS BYG
0001
07:29:00
1337
Sidsel
Nørgaard Pedersen
8600
Silkeborg
ArosByg ApS
0058
07:29:07
1338
Rikke
Hougaard
8680
Ry
Bjergkaninerne
0118
07:30:46
1339
Stinne Richter
Berg
8680
Ry
Bjergkaninerne
0119
07:30:53
1340
Shila
Dyrby
6800
Varde
Team Oksbøl
1442
07:31:00
1341
Anette
Gammelgaard
8270
Højbjerg
Team slow go
1498
07:31:51
1342
Gitte
Kaas
8270
Højbjerg
Team slow go
1499
07:31:55
1343
Tina
Bang
8600
Silkeborg
Tramperne
1633
07:32:43
1344
Tove Teglgaard
Olesen
8000
Aarhus
Tramperne
1634
07:32:53
1345
Christina
Rasmussen
8000
Aarhus C
Team Als
1151
07:33:39
1346
Gertrud
Andersen
8600
Silkeborg
Fraiserne
0410
07:33:48
1347
Solvej Videbæk
Andersen
8600
Silkeborg
Fraiserne
0411
07:33:53
1348
Frida Videbæk
Andersen
8600
Silkeborg
Fraiserne
0409
07:33:55
1349
lene
osterland
8000
århus
lo
0792
07:34:26
1350
Inger
Brødsgaard
8330
Beder
kb80 damerne
0631
07:34:32
1351
Hanne
Riis
2880
Bagsværd
Team Singleture.dk
1486
07:34:47
1352
Hanne
Strunge
8585
Glesborg
Team Singleture.dk
1487
07:34:54
1353
Hanne W.
Svendsen
8680
Ry
Det flade dæk
0317
07:34:57
1354
Dagmar
Pedersen
8689
Ry
Det flade dæk
0315
07:35:00
1355
Merete
Broholm
8350
Hundslund
Turbo Tøserne
1649
07:35:06
1356
Maria
Seidelin
8600
Silkeborg
Turbo Tøserne
1648
07:35:13
1357
Ninna Appel
Olesen
6840
Oksbøl
Team Oksbøl
1441
07:35:23
1358
Stine Marie
Mikkelsen
8000
Århus C
Team Vi-når-det-nok
1560
07:39:40
1359
Mette
Korsgaard
9400
Nørresundby
Team Vi-når-det-nok
1559
07:39:41
1360
Anette
Hedegaard Jensen
8500
Grenaa
TEAM Hjemmeplejen
1352
07:40:34
1361
Grethe
Thomsen
9500
Hobro
Valsgård pigerne
1664
07:43:28
1362
Jette
Overgaard
9500
Hobro
Valsgård pigerne
1665
07:43:29
1363
Birthe
Østergaard
9500
Hobro
BI
0102
07:43:34
1364
Lone
Andersen
9500
Hobro
Au2parts
0066
07:43:39
1365
Solveig
Nielsen
8210
Århus V
Rundt om knolden
0988
07:43:43
1366
Lisbeth
Dalsgaard
8600
Silkeborg
Lisbeth
0786
07:43:44
1367
Inga
Bøtkjær
8660
Skanderborg
Rundt om knolden 2
0989
07:43:50
1368
Birgitte
Kiil
8800
Viborg
Cyklistforbundet, Viborg
0246
07:44:26
1369
Helle Østergaard
Holm
8355
Solbjerg
jeg gør det
0581
07:45:07
1370
Lone
Würtz Mogensen
8800
Viborg
Piger-i-gear 3
0950
07:46:15
1371
Anne Katrine
Nilars
8362
Hørning
Team Asti
1162
07:48:39
1372
Line
Rosbjerg
8660
Skanderborg
Team Asti
1166
07:48:43
1373
Camilla
Hyttel
8830
Tjele
Team Asti
1163
07:48:46
1374
Rikke
Rosbjerg
8520
Lystrup
Team Asti
1169
07:48:52
1375
Jane
Jakobsen
7830
Vinderup
Hedens Sild
0480
07:51:20
1376
Tina
Mølgård
7830
vinderup
Hedens Sild
0486
07:51:21
1377
Camilla
Vestergaard
7830
Vinderup
Hedens Sild
0478
07:51:29
1378
Marianne Lund
Lægaard
8240
Risskov
Familien Lægaard
0371
07:52:11
1379
Kirsten
Lægaard
8000
Århus C
Familien Lægaard
0370
07:52:13
1380
pernille
Parby
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1326
07:55:22
1381
Helle Bak
Klausman
8000
Aarhus C
Syddjurs-damer
1120
07:55:45
1382
Bettina
Jensen
8544
Mørke
Syddjurs-damer
1119
07:55:49
1383
Ruth Lund
Nørmølle
9600
aars
Syddjurs-damer
1122
07:56:15
1384
Lene Witting
Rabjerg
7500
Holstebro
cykel pigerne
0221
07:58:19
1385
Lotte
Vejsgård
7500
Holstebro
cykel pigerne
0222
07:58:21
1386
Birthe
Bergholt Knudsen
7500
Holstebro
cykel pigerne
0220
07:58:28
1387
Birthe
Svendsen
8500
Grenå
Team Fuglsanggården
1316
07:59:07
1388
pia
hansen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1327
07:59:11
1389
Charlotte
Nielsen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1317
07:59:15
1390
Lene Bohn
Bojesen
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1321
07:59:16
1391
Kirsten
Dahl
8300
Odder
På'en igen
0958
08:01:22
1392
Tove
Albertsen
8800
Viborg
Museumsgenstandene
0885
08:02:24
1393
Margit
Hansen
7190
Billund
På'en igen
0959
08:02:24
1394
Susanne
Rasmussen
8210
Århus V
Regnbuedrøn
0982
08:06:36
1395
Sofie Amalie
Rasmussen
8210
Aarhus V
Regnbuedrøn
0981
08:06:42
1396
Shanna Izabella Lizet
Wredstrøm
8500
Grenaa
Team Fuglsanggården
1330
08:07:24
1397
Karen
Zink
8000
Aarhus C
Zink
1724
08:07:48
1398
Lene
Hougaard Koch
8600
Silkeborg
Team Majmor
1413
08:07:53
1399
Mai
Bakmand
8250
Egå
Team Majmor
1414
08:07:59
1400
Dorte
uhre
8000
aarhus
Hjerteholdet 2015.
0510
08:08:44
1401
Dorthe
Toft
8541
Skødstrup
Hjerteholdet 2015.
0511
08:08:46
1402
Karen Marie
Vestergaard
8800
Viborg
Museumsgenstandene
0884
08:09:48
1403
Ulla
Nordentoft
7100
Vejle
Rød Stue
1020
08:09:51
1404
Tove
Knudsen
8300
odder
Rød Stue
1019
08:09:53
1405
ingun
hansen
8000
Aarhus
Rød Stue
1018
08:09:58
1406
Alexia
Trolle
8240
Risskov
Team Cyclingfreak
1240
08:12:30
1407
Trine
Skriver
0000
Ukendt
Team Cycling freak
1747
08:12:35
1408
Rikke
Sejthen
8330
Beder
Team Cyclingfreak
1253
08:12:38
1409
Trine
Tolstrup
8200
Aarhus n
Team Tarvelig
1530
08:17:00
1410
Stine
Larsen
8210
Århus V
stine_larsen
1089
08:17:10
1411
Anne
Dunker
8000
Århus C
Team Tarvelig
1529
08:17:18
1412
Erni Stokholm
Madsen
8881
Thorsø
Cowi tøser
0212
08:20:30
1413
Helle Grundtvig
Andersen
8520
Lystrup
Cowi tøser
0213
08:20:33
1414
Herdis Lange
Sørensen
5491
Blommenslyst
Wien
1716
08:22:16
1415
Jette
Lyngholm
9550
Mariager
guld team
0463
08:22:27
1416
Berit
Otte
9550
Mariager
guld team
0460
08:22:29
1417
Dorit
Mathisen
9550
Mariager
guld team
0461
08:22:35
1418
Gladis
Otte
9550
Mariager
guld team
0462
08:22:38
1419
Jytte
Rasmussen
5000
Odense
Wien
1717
08:22:53