GENNEMFØRTE DELTAGERE
Placering
Fornavn
Efternavn
Postnr.
By
Holdnavn
Startnr.
Tid
1
Mette
Andresen
6520
TOFTLUND
TCM Toftlund
0508
02:59:23
2
Mette
Hsnsen
8270
Højbjerg
Junovej
0237
03:13:54
3
Victoria
Vestergaard Hansen
6862
Tistrup
TRIM´s stærkeste
0728
03:14:37
4
Marianne
Kjeldsen
9200
AALBORG SV
Aalborg Cykle-Ring Motion
0793
03:14:38
5
Christina
Birch
8210
Aarhus V
Familien på tur
0128
03:14:41
6
Mette
Jacobsen
8541
Skødstrup
HCM Piger
0173
03:14:41
7
Annette Hammer
Jeppesen
8920
Randers nv
HAMMER
0172
03:14:44
8
Mette
Larsen
8600
Silkeborg
Mette
0310
03:14:44
9
Bente
Christensen
9240
Nibe
Aacrm
0786
03:14:47
10
Elisabeth Bomholt
Østergaard
8240
Risskov
TDT Østjylland
0515
03:17:23
11
Charlotte Mose
Skov
9000
Aalborg
Aalborg Cykle-Ring Motion
0790
03:17:43
12
Mariann
Bach
9210
Aalborg SØ
Aalborg Cykle-Ring Motion
0792
03:23:38
13
Conny
Knudsen
7130
Juelsminde
Team Gluds piger
0575
03:23:40
14
Trine
Kofoed
8900
Randers
Trine Kofoed
0729
03:24:11
15
Britta
Boje
6580
Vamdrup
Bedstimedvind
0032
03:24:13
16
Helle
Sørensen
8300
Odder
Teamodder
0697
03:24:16
17
Camilla
Lægsgaard
8800
Viborg
Hald Ege MTB
0171
03:24:17
18
Annette
Jensen
7130
Juelsminde
Team Gluds piger
0574
03:24:25
19
trine
ebdrup
8300
odder
Team Odder
0620
03:24:34
20
Christina
Færch
8230
Åbyhøj
SGirls
0418
03:24:37
21
Anne-Mette
Andersen
8660
Skanderborg
MTM- motion-Byggeri
0323
03:24:40
22
Lani
Sørensen
8000
Aarhus C
Headoffice
0834
03:24:47
23
Winnie Aagaard
Winkler
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0485
03:25:15
24
Anette
Tybirk
8382
Hinnerup
Team A-skålene
0527
03:25:20
25
Jeanette
Simonsen
8382
Hinnerup
Team A-skålene
0529
03:25:20
26
Hanne
Henriksen
8382
Hinnerup
Team A-skålene
0528
03:25:22
27
Lene
Noes
8382
Hinnerup
Team A-skålene
0530
03:25:23
28
Heidi
Harreby Sørensen
8732
Hovedgård
De sejeste Q fra Hovedgaard
0099
03:25:29
29
Merethe
Alexandersen
8900
Randers C
HJERTEHOLDET 2017
0185
03:27:38
30
Annette
Bomberg
8960
Randers
HJERTEHOLDET 2017
0182
03:27:46
31
Dorte
Drejer
9600
Aars
Smilla 1
0440
03:28:38
32
Bodil
Sørensen
8320
Mårslet
Tour de Femme
0718
03:28:38
33
birgit
christensen
8920
randers nv
Team Råsted
0633
03:28:41
34
Anne
Bech
8230
Åbyhøj
Anne Bech
0021
03:28:43
35
Diana
Tvede-Jensen
8920
Randers NV
Randers cykelmotions damer
0378
03:28:48
36
Desiree
Laursen
8270
Højbjerg
Tour de Femme
0719
03:29:18
37
Helle
Mikkelsen
8382
Hinnerup
HOG
0189
03:29:24
38
Birgitte
Lund
8240
Risskov
Birgittes hold
0043
03:30:13
39
Anja
Seppä
7100
Vejle
Vejletri
0741
03:30:25
40
Charlotte
Møller
9210
Aalborg SØ
Aalborg Cykle-Ring Motion
0789
03:32:55
41
Mette
Duus
8000
Aarhus
SGirls
0421
03:33:30
42
Mette Bækmark
Bisper
8000
Århus C
Ayaan
0026
03:34:17
43
karina
Tilsted Vahl
9600
Aars
Team Lizard
0591
03:38:18
44
Dorte
Stribolt
8260
Viby J
Stråleklinikken
0466
03:38:29
45
Hanne
Nielsen
6261
Bredebro
Ballum
0028
03:38:33
46
Rita
Brodersen
6261
Bredebro
Ballum Cykelmotion
0029
03:38:36
47
Louise Kondrup
Sørensen
9000
Ålborg
LAK Design
0265
03:38:43
48
Jette
Bødker
8920
Randers NV
Randers
0377
03:38:46
49
lisbeth
skousen svendsen
7080
børkop
Skousensvendsen
0437
03:38:50
50
Tina
Høll
7000
Fredericia
TH-Regnskab
0709
03:42:05
51
Sif
Drachmann Thomsen
9400
Nørresundby
TRN16
0731
03:45:05
52
Anne Bilø
Hansen
8000
Aarhus C
Team Aarhus - Sydbank
0687
03:45:46
53
Marianne
Holmark
8250
Egå
Team Aarhus - Sydbank
0690
03:45:50
54
Lisbeth
Schjødt Rasmussen
8240
Risskov
Team Aarhus - Sydbank
0689
03:45:52
55
Laura Marie
Poulsen
8000
Århus
Team Aarhus - Sydbank
0688
03:45:56
56
Nina
schriver
8270
Højbjerg
Team Aarhus - Sydbank
0691
03:45:58
57
Ingelise
Sørensen
8340
MALLING
Tour de Taxa Østjylland
0720
03:46:00
58
Gitte
Paaske
6560
Sommersted
Bedstimedvind
0033
03:46:01
59
Heidi
Olesen
8382
Hinnerup
Team Søften
0658
03:49:55
60
Jette
Sørensen
8382
Hinnerup
Team Søften
0659
03:49:56
61
Rikke
Brahe
8382
Hinnerup
Team Søften
0660
03:49:58
62
Louise
Elle
8300
Odder
Elle
0121
03:49:59
63
Anette Skjødt
Kondrup
8981
Spentrup
LAK Design
0264
03:52:10
64
Judith
Larsen
9000
Aalborg
Aalborg Cykle-Ring Motion
0791
03:52:13
65
Doris
Kristensen
6500
Vojens
JOCK
0229
03:52:40
66
Malene
Kristensen
8000
Århus
JOCK
0230
03:52:41
67
Natasja
R. Nielsen
9400
Nørresundby
TRN16
0730
03:54:29
68
Hanne
Henneberg
6091
Bjert
KBC
0244
03:54:59
69
Tina
Kirkegaard
8210
Aarhus V
The riders.
0702
03:55:33
70
Birgitte
Rom
7400
Herning
Gjellerup Grils
0156
03:55:37
71
Anita
Jæger
8600
Silkeborg
Sejspigerne
0406
03:56:28
72
Conny
Frost
8600
Silkeborg
Sejspigerne
0409
03:56:28
73
Christine
Lundorff
8600
Silkeborg
Sejspigerne
0405
03:56:31
74
Gitte Lund
Bæk
8600
Silkeborg
Sejspigerne
0410
03:56:31
75
Charlotte
Højbjerre
8600
silkeborg
Sejspigerne
0408
03:56:34
76
Lisbeth Arboe
Jakobsen
8740
Brædstrup
Sejspigerne
0411
03:56:36
77
Winnie
Julskjær
8600
Silkeborg
Sejspigerne
0412
03:56:38
78
Britta
Riishede
8600
Sikkeborg
Sejspigerne
0407
03:56:40
79
Lone
Sloth
8410
Rønde
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0347
03:56:42
80
Mette Lene
christensen
8382
Hinnerup
Mosepigerne
0319
03:56:43
81
Lone
Hassingboe
9279
Klarup
In IT to Win IT
0212
03:56:47
82
Karen
Wolthers
8700
Horsens
A-Team
0024
03:57:23
83
Hanne
Bendixen
8380
Trige
TMC Todbjerg Mejlby Cykelklub
0716
03:57:52
84
Britta Ustrup
Mogensen
8530
Hjortshøj
TMC
0715
03:57:55
85
Mette
Jørgensen
8530
Hjortshøj
TMC
0860
03:57:58
86
Ulla
Nygaard
8000
Aarhus C
ULLA
0735
03:58:01
87
Lillian
Højer
7400
Herning
Gjellerup Grils
0157
03:58:03
88
Lone Kaalund
Thiel
9000
Aalborg
In IT to Win IT
0213
03:58:41
89
Betina
Høgh
9000
Aalborg
Aalborg Cykle-Ring Motion
0787
03:59:05
90
Louise
Miskow
8700
Horsens
Team Miskow
0517
04:00:09
91
Hrönn
Bliesmann
8200
Aarhus N
TBC
0507
04:00:11
92
Gitte
Andersen
8732
Hovedgård
Team GT
0580
04:00:25
93
Marina
Bakmand Jensen
8420
Knebel
MBJ
0298
04:00:31
94
Helene
Munch-Madsen
8420
Knebel
Helene
0174
04:00:33
95
Betina
Reinhold
8362
Hørning
Betina Bomstærk
0035
04:02:54
96
Anna-Lise
Mortensen
8260
Viby J
Lise
0280
04:03:02
97
Ingelise
Baggersgaard
8362
Hørning
Hørning Ude-motion
0201
04:03:07
98
Karin
Laursen
8362
Hørning
Cykelmyggen
0069
04:03:08
99
Dorte
Christensen
8362
Hørning
Dorte
0116
04:03:13
100
lene
foss
8362
hørning
ude-motion
0734
04:03:17
101
Tine
Wendelboe
6440
Augustenborg
Hørning Ude-motion
0202
04:03:22
102
Connie
Vibe
8381
Tilst
Good vibes
0161
04:03:44
103
Camilla
Schou
8000
Aarhus C
Team RC
0627
04:04:28
104
Anne Mette
Christensen
8462
Harlev J
AMC
0017
04:05:11
105
Birtha Dahl
Nielsen
9000
Aalborg
Aalborg Cykle-Ring Motion
0788
04:05:25
106
Britt
Ljungström
8600
Silkeborg
JammerQuinder
0217
04:06:19
107
Helle
Studsgaard Døssing
6862
Tistrup
TRIM´s stærkeste
0727
04:06:19
108
Charlotte
Faurholt
8543
Hornsley
Goe ben
0158
04:06:24
109
Mia
Badstue Kannegaard
8543
Hornslet
Goe ben
0159
04:06:27
110
Betina
Søberg
8550
Ryomgård
Alene på tur
0013
04:07:13
111
Katrine
Møller Jensen
1422
København K
Shredsisters
0423
04:07:49
112
Mette
Rasmussen
7100
Vejle
MESU
0843
04:07:52
113
Emilie
Kærn
1422
København
Shredsisters
0422
04:07:53
114
Susanne Elida
Jensen
7120
Vejle
MESU
0844
04:07:55
115
Bente
Serritslev
7470
Karup
Pedaltramperne
0356
04:08:00
116
Karin
Jespersen
7470
Karup
Pedaltramperne
0357
04:08:05
117
Mette
Libak Nielsen
1422
København K
Shredsisters
0424
04:08:10
118
Sabine
Steen-Andersen
8000
Aarhus C
Aarhus 1900 Triathlon
0795
04:08:18
119
Sara
Janner Olesen
8000
Aarhus C
Aarhus 1900 Triathlon
0796
04:08:19
120
Anna
Lenskjold
8000
Aarhus C
Aarhus 1900 Triathlon
0797
04:08:24
121
Mette
Noll Nielsen
2800
Kongens Lyngby
Aarhus 1900 Triathlon
0794
04:08:27
122
Inge
Faaborg
8660
skanderborg
SÅDAN!
0501
04:10:01
123
Lise Jensen
Andersen
8200
Aarhus N
Corridore
0057
04:11:04
124
Dorte
Jørgensen
8660
Skanderborg
Corridore
0056
04:11:09
125
Caroline
Knudsen
8800
Viborg
Team 35
0520
04:11:35
126
Janie
Petersen
8632
Hovedgård
A-Team
0023
04:12:21
127
Rikke
Gaarden
8000
Aarhus C
Team RC
0630
04:12:53
128
Rikke
Andersen
2100
København Ø
Riks og Mutti
0387
04:14:01
129
Hanne
Andersen
8500
Grenaa
Riks og Mutti
0386
04:14:04
130
Ritta
Thomadsen
8870
Langå
Thomadsen
0708
04:14:41
131
Sandra
Kunz Petersen
8320
Mårslet
Team Z
0823
04:14:54
132
Aase
Miskow
8700
Horsens
Team Miskow
0518
04:15:03
133
Susanne
Rystok
6950
Ringkøbing
Rystok
0847
04:15:21
134
Merete
Kjelsbak
6535
Branderup
Kjelsbak
0848
04:15:45
135
Ebba
Bech
8600
Silkeborg
ny cykel
0331
04:17:56
136
Kersti
Brauner
8600
Silkeborg
tøser
0733
04:17:59
137
inga
holm
8320
mårslet
TDT Aarhus
0516
04:18:05
138
Anne-Mette
Frederiksen
5250
Odense sv
Team Frederiksen
0565
04:18:32
139
Lizette
Yde Frederiksen
6715
Esbjerg
Team Frederiksen
0567
04:18:32
140
Henriette
korneliussen
9610
Nørager
Team Frederiksen
0566
04:18:36
141
Charlotte
Wissendorff
8541
Skødstrup
CK Djurs
0054
04:19:03
142
Elly Hedegaard
Andersen
8660
Skanderborg
Johannelund
0231
04:19:06
143
Margit
Agerbo Bork
8410
Rønde
Bork
0820
04:19:07
144
Mette
Nielsen
8560
kolind
CK Djurs damer
0055
04:19:09
145
Bente
Momme Larsen
8560
Kolind
CK Damer
0821
04:19:13
146
Christina
Ryberg
8800
Viborg
Hald Ege Cycling
0169
04:19:17
147
Hanne
Dalsgaard
8800
Viborg
Hald Ege Cycling
0170
04:19:17
148
Cecilie
Juhler
8200
Aarhus N
TeamJuhler
0695
04:19:21
149
Hanne
Juhler
8320
Mårslet
TeamJuhler
0696
04:19:23
150
Sine
Jæger
8530
Hjortshøj
Sines Tour VI
0429
04:19:28
151
Birgitte
Dyrbye Jensen
7080
Børkop
Pedalhønsene
0355
04:19:31
152
Camilla
Andersen
8000
Aarhus C
Team RC
0626
04:19:33
153
Alexandra
Brown Nielsen
8000
Århus c
Team RC
0625
04:19:34
154
Mette
Andersen
8000
Aarhus C
Team RC
0629
04:19:38
155
Lissie
Fuhlendorff
8200
Århus N.
ride a bike
0382
04:20:08
156
Bodil Lind
Andersen
8520
Lystrup
Q turtles
0374
04:20:39
157
Lene
Kræmer
6100
Haderslev
Team Mojn Ladies
0608
04:20:40
158
Mette
Fallesen
6100
Haderslev
Team Mojn Ladies
0609
04:20:42
159
Anita
Ahrenkiel
8381
Tilst
Team Mojn Ladies
0606
04:20:43
160
Lis Blond
Povlsen
8410
Rønde
Q turtles
0375
04:20:45
161
Jeanette
Tryk
6100
Haderslev
Team Mojn Ladies
0607
04:20:47
162
Karin
Brændstrup
8220
Brabrand
Q turtles 2
0376
04:20:50
163
Anette
Søgaard
6100
Haderslev
Team Mojn Ladies
0605
04:20:53
164
METTE BOEL
Hald
9500
HOBRO
MEDVIND
0302
04:21:18
165
Anni
Povlsen
6051
Almind
Team Dagen Der På
0549
04:21:27
166
Anja
Riishede
7300
Jelling
Team Riishede
0631
04:21:32
167
Tina
Søgaard
7100
Vejle
Skibet Chicks
0436
04:21:35
168
Gunhild Brinch
Lihn
7100
Vejle
Skibet Chicks
0433
04:21:36
169
Annette
Kirkegaard
7100
Vejle
Skibet Chicks
0430
04:21:39
170
Charlotte
Dupont
7100
Vejle
Skibet Chicks
0431
04:21:39
171
Claudine
Mørk
7100
Vejle
Skibet Chicks
0432
04:21:42
172
Kari
Overhalden
7100
Vejle
Skibet Chicks
0434
04:21:43
173
Maybritt
Dyring
7100
Vejle
Skibet Chicks
0435
04:21:47
174
Christina
Stenbye
7470
Karup
Team Stenbye
0601
04:21:57
175
Tina
Lykke
8670
Låsby
Lykke
0285
04:22:55
176
susanne
jensen
7500
Holstebro
Den seje
0109
04:23:08
177
Birgit
Jensen
7100
vejle
Team AMB on Tour
0525
04:23:09
178
Anne Marie
Jensen
7100
vejle
Team AMB on Tour
0524
04:23:10
179
Marianne Munk
Larsen
2770
Kastrup
Team Huxi
0586
04:23:31
180
Anne Aarup
Mikkelsen
9560
Hadsund
TDT Himmerland
0509
04:24:45
181
Maja
Andersen
9574
Bælum
TDT Himmerland
0514
04:24:46
182
Hanne
Poulsen
9610
Nørager
TDT Himmerland
0510
04:24:51
183
Helle
Gundersen
9610
Nørager
TDT Himmerland
0511
04:24:54
184
Mette
N.S. Poulsen
8680
Ry
Team Crazy
0851
04:25:29
185
Susanne
Jessen
8250
Egå
Team Crazy
0852
04:25:30
186
Karin
Sutherland
8210
Aarhus
The riders
0701
04:25:44
187
Karin
Bosack
7100
Vejle
Vejle
0739
04:26:50
188
Pia
Jørup
8530
Hjortshøj
TeameasyMom
0825
04:26:53
189
Kirsten
Thyme
4683
Rønnede
Hjælperytterne
0826
04:26:54
190
Emma Albrecht
Christensen
9500
Hobro
Hjælperytterne
0187
04:26:59
191
Vicki
Christensen
9500
Hobro
Hjælperytterne
0188
04:26:59
192
Julia
Dalgaard
8660
Skanderborg
SGirls
0419
04:27:06
193
Maiken
Korsgård
8000
Århus C
SGirls
0420
04:27:07
194
Pia
Nielsen
2770
Kastrup
Team Simested
0642
04:28:03
195
Maj Britt
Raavig
2680
Solrød Strand
SGF Cycling Girls
0414
04:28:14
196
Susanne
Geertz
2680
Solrød
SGF Cycling Girls
0417
04:28:14
197
Rikke
Bøttker
2680
Solrød Strand
SGF Cycling Girls
0416
04:28:16
198
Marianne
Jørgensen
2680
Solrød Strand
SGF Cycling Girls
0415
04:28:21
199
Charlotte
Bagge
2680
Solrød Strand
SGF Cycling Girls
0413
04:28:25
200
Marianne
Essemann
7100
Vejle
Løbepigerne
0286
04:28:39
201
Kirstine
Svenningsen
6000
Kolding
We Can Do It
0767
04:29:12
202
Maja
Eriksen
6000
Kolding
Team Eriksen
0555
04:29:23
203
Louise
Bruun
8220
Brabrand
3. ETAPE 2017
0008
04:29:33
204
Helene
Sandvad
8220
Brabrand
3. Etape 2017
0829
04:29:37
205
Laila Bak
Knudsen
8660
Skanderborg
Team Baghjul
0532
04:30:23
206
Hanne
Bork
7323
Give
Give Cykelklub
0154
04:31:16
207
Dorthe
Kocemba
7100
Vejle
KOCEMBA
0835
04:31:16
208
mette
petersen
7321
gadbjerg
posten
0363
04:31:22
209
Kirsten
Johansen
7323
Give
Give Cykelklub
0155
04:31:25
210
Karin Nordlund
Kessel
8000
Aarhus C
Kessel
0245
04:31:29
211
Mette Attermann
Brinch
6720
Fanø
Team Granvej
0579
04:32:19
212
Emilie
Thomsen
6720
Fanø
Team Granvej
0578
04:32:21
213
Tina
Ruhe
8520
Lystrup
Ruhe
0389
04:32:48
214
Gitte
Lausen
8800
Viborg
Latiner
0266
04:32:51
215
Marianne
Haldborg
8920
Randers NV
HALDBORG
0817
04:33:05
216
Birgit
Mostrup
8930
Randers NØ
MOSTRUP
0818
04:33:10
217
Sigrid
Antonsen
7500
Holstebro
De Røde Heste
0092
04:34:01
218
Anne
Visholm
8600
Silkeborg
De Røde Heste
0091
04:34:37
219
Jette
Haislund
7500
Holstebro
Mejrup Cykel Club
0307
04:34:39
220
Vibeke Holmann
Opstrup
7500
Holstebro
De Røde Heste
0093
04:34:42
221
Inge
Hansen
4220
Korsør
Korsør
0262
04:34:45
222
Irene
Rasmussen
4200
Slagelse
Aktiv naturvelvære
0012
04:34:53
223
Dorthe
thousgaard
8680
ry
De skønne damer
0102
04:36:12
224
Heidi
Waldemar
8680
ry
De skønne damer
0103
04:36:18
225
Anni
Asmussen
6200
Aabenraa
Lene og Anni
0267
04:36:22
226
Lene
Paulsen
6330
Padborg
Lene og Anni
0268
04:36:24
227
Jane
Christensen
9800
Hjørring
Jens Mørch's Piger
0221
04:38:38
228
Gitte
Grinsted
9760
Vrå
Jens Mørch's Piger
0220
04:38:40
229
Kirsten
Mørch
9760
Vrå
Jens Mørch's Piger
0222
04:38:42
230
Lene
Petersen
8260
Viby J
Team Skiarena
0647
04:38:42
231
Karen
Clausen
8260
Viby J
Team Skiarena
0646
04:38:46
232
Lenette
Olsen
8410
Rønde
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0346
04:38:51
233
Pernille
Sørensen
8410
Rønde
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0349
04:38:51
234
Jeanette
Laursen
8270
Højbjerg
Tanterne J&L
0505
04:38:54
235
Malene Bjerg
Jensen
8000
Århus
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0348
04:38:55
236
lisbet
birkelund
8270
Højbjerg
Tanterne J&L
0506
04:38:59
237
Helle
Tryggedsson
8230
Åbyhøj
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0345
04:39:00
238
Eva Bruun
Kjærsgaard
8960
Randers
Stråleklinikken
0467
04:39:04
239
Anita
Bidmann
8520
Lystrup
Os-der-kørte-i regn-sidste-år
0344
04:39:08
240
Dorte
Petersen
8330
Beder
Stråleklinikken
0465
04:39:18
241
Rikke
Lykke
8330
Beder
Rikke Lykke
0385
04:39:25
242
Bende
Svenningensen
8270
Højbjerg
Team Fighter Woman
0559
04:39:32
243
Lotte
Fonnesbæk
9600
Aars
girls4fun
0150
04:39:54
244
Lene Skolander
Fischlein
6040
Egtved
We Can Do It
0769
04:39:58
245
Annette
Petersen
6051
Almind
We Can Do It
0760
04:40:00
246
Kirsten Balsen
Boisen
6070
Christiansfeld
We Can Do It
0766
04:40:01
247
Henriette
Henriksen
9240
Nibe
Henriksen
0178
04:40:05
248
Rikke
Rørmose
6823
Ansager
Papugatøserne
0353
04:41:51
249
Line
Knoth
6950
Ringkøbing
KNOTH
0250
04:42:05
250
Nina
Mortensen
695
Ringkøbing
Kloster CC
0249
04:42:10
251
Ulla
Olesen
7480
Vildbjerg
Vildbjerg Motion1
0755
04:42:37
252
Lisbeth
Laugesen
7490
Aulum
Vildbjerg
0753
04:42:41
253
Karina
Dalgaard Jensen
8250
Egå
Kadaljen
0238
04:42:46
254
Inge-lise
Sørensen
7480
vildbjerg
Vildbjerg motion 2
0754
04:42:46
255
Marianne
Ravn
8660
Skanderborg
De Gode Nødder
0088
04:42:51
256
Conny
Jensen
8600
Silkeborg
De glade cykelister
0085
04:42:57
257
Lisbeth
Zacher
8600
Silkeborg
Zacher
0780
04:42:58
258
Dorte
Mortensen
8700
Horsens
Team Søvind
0661
04:43:11
259
Charlotte
Baungaard
8700
Horsens
Team søvind 1
0662
04:43:12
260
Katrine
Aamand
8000
Århus
Team Nohrlund
0618
04:43:44
261
Mie
Aamand
8000
Århus
Team Nohrlund
0619
04:43:49
262
Helle
Lynggaard
8400
Ebeltoft
Les femmes
0271
04:44:28
263
Bodil Lynggaard
Ludwigsen
8300
Odder
Les femmes
0269
04:44:30
264
Dorthe
Mørup
8400
Ebeltoft
Les femmes
0270
04:44:33
265
Karin
Mikkelsen
7323
Give
KANSE
0243
04:44:37
266
Ellen Bie
Jensen
8300
Odder
Ellen Bie Jensen
0122
04:44:54
267
Jacqui
Hankin
8000
aarhus C
JacquiHankin
0215
04:44:56
268
Bente Thing
Holm
8464
Galten
Thing
0706
04:44:58
269
Camilla Vang
Østergaard
8752
Østbirk
Team det lille bryggeri
0550
04:45:00
270
Gitte
Vangsøe
5500
Middelfart
Team Vangsøe
0674
04:45:05
271
Henriette
Vinther
2740
Skovlunde
Team det lille bryggeri
0551
04:45:06
272
Rie
Vangsøe
8660
Skanderborg
Team Vangsøe
0675
04:45:10
273
Nete
Gaardsmand
8355
Solbjerg
Lykke
0284
04:45:12
274
Bente
Staub
6100
Hadersæev
Susdal
0488
04:46:38
275
Jytte
Larsen
9600
Aars
Bike for it
0039
04:46:44
276
Henriette Wrang
Thomsen
8000
Aarhus C
De Flyvende Forstadsfruer
0079
04:47:47
277
Lene
Noe
6950
Ringkøbing
De Flyvende Forstadsfruer
0082
04:47:53
278
Anne Holle
Thomsen
8270
Højbjerg
De Flyvende Forstadsfruer
0077
04:47:59
279
Lene
Hansen
8270
Højbjerg
De Flyvende Forstadsfruer
0081
04:48:00
280
Helle
Møller
8270
Højbjerg
De Flyvende Forstadsfruer
0078
04:48:02
281
Mette Marie
Weinrich
8270
Højbjerg
De Flyvende Forstadsfruer
0084
04:48:04
282
Lene Møller
Holm
6950
Ringkøbing
De Flyvende Forstadsfruer
0083
04:48:05
283
Kristine
Hornum
8355
Solbjerg
Team tapas and
0663
04:48:50
284
Lene
Staub jensen
8355
Solbjerg
Team tapas and
0664
04:48:50
285
Tove
Kjus-Quande Stenhaug
5240
Odense NØ
NORGE
0394
04:49:00
286
Linda Duedahl
Holm
6040
Egtved
Team Best of Horsens 2016
0536
04:49:39
287
Lone
Schultz
8700
Horsens
Team Best of Horsens 2016
0537
04:49:43
288
Winnie
Landrok
8700
Horsens
Team Best of Horsens 2016
0540
04:49:43
289
Marianne
Ulvskov
8700
Horsens
Team Best of Horsens 2016
0538
04:50:41
290
Rikke
Trudslev
8700
Horsens
Team Best of Horsens 2016
0539
04:50:44
291
Inge Lis
Bækgaard
8800
Viborg
Bækgaard
0850
04:50:45
292
Trudy
Meijer karsbech
8330
Beder
Meijer
0306
04:51:08
293
Birthe
Tønder Larsen
8220
brabrand
Meijer
0305
04:51:12
294
Kirsten
Pedersen
5000
Odense C
Wien
0773
04:51:56
295
Birgitte
Sørensen
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0474
04:52:00
296
Maiken Evald
Maretti
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0481
04:52:03
297
Pernille
Høeg
8850
Bjerringbro
Sundhedsplejen i Viborg
0482
04:52:07
298
Ulla
Carl
8530
Hjortshøj
Ulla
0842
04:52:20
299
Anne
Rosborg
8000
Aarhus C
Team Asti
0531
04:54:20
300
Mariann
Mikkelsen
8230
Brabrand
GoMors
0160
04:54:32
301
Anne Marie
Vilhelmsen
8000
Århus C
Team Vilhelmsen
0678
04:55:11
302
Jane V.A.O.
Vilhelmsen
8220
Brabrand
Team Vilhelmsen
0679
04:55:14
303
Laila
Pedersen
8620
Kjellerup
LP
0282
04:55:17
304
Susanne
Jacobsen
8620
Kjellerup
NIF
0327
04:55:22
305
Birte
Skanderby Tromborg
9632
Møldrup
Cyklistforbundet Viborg
0072
04:55:31
306
Pia
Belmann
8930
Randers NØ
K-OPI-S
0261
04:55:39
307
Nadja
Jonassen
8355
Solbjerg
Team tapas and
0665
04:55:43
308
Ulla
Haahr
8240
Risskov
Solskinspigerne
0446
04:55:47
309
Lissi
Pedersen
8500
Grenaa
Solskinspigerne
0445
04:55:48
310
Inge M
Andersen
5000
Odense
Søsterne K
0496
04:55:57
311
Britta
Larsen
7330
Brande
Søsterne K
0494
04:55:59
312
Annemette
Østergaard
8000
Aarhus C
Team Dueblå
0552
04:56:09
313
Karen M
Riis
7173
Vonge
Søsterne K
0497
04:56:10
314
Caroline
Hørlyck
8200
Aarhus N
Team Dueblå
0553
04:56:14
315
Stine
Hedelund
8200
Aarhus N
Team Dueblå
0554
04:56:15
316
Pernille
Jensen
8920
Randers nv
Rigtige kvinder
0384
04:56:18
317
Lone
Lindgaard
9569
Hadsund
Team Giv Håb
0571
04:56:24
318
Marianne
Sørensen
8752
Østbirk
Marianne Sørensen
0294
04:56:26
319
Lis
Nielsen
9510
Arden
Kageformene
0240
04:56:47
320
Anita
Olesen
9510
Arden
Kageformene
0239
04:56:49
321
Dorte
Belmann
8240
Risskov
K-OPI-S
0260
04:57:02
322
Lene Rewitz
Søndergaard
8450
Hammel
Team vi kan godt
0677
04:58:27
323
Annie
Kristiansen
8270
Højbjerg
K-OPI-S
0258
04:59:41
324
Pia
Andersen
6040
Egtved
Nevling
0326
04:59:46
325
Ditte
Carstensen
8000
Aarhus .
K-OPI-S
0259
04:59:58
326
Sanne
Birch
7000
Fredericia
Team NCG
0617
05:01:23
327
Birte
Møller
8400
Ebeltoft
Wilma
0779
05:02:41
328
Heidi
Vester
8320
Mårslet
Thy-Tand
0845
05:03:04
329
Luise
Jungnickel
8270
Højbjerg
Thytand
0712
05:03:06
330
Anne-Mette
Holm
7700
Thisted
Thytand
0710
05:03:09
331
Lisbeth
Nygaard
8320
Mårslet
Thytand
0711
05:03:10
332
Lise
Andersen
8990
Fårup
Lonely rider
0281
05:03:27
333
Sarah
Bregendahl
8000
Aarhus
Firkløveret
0135
05:03:39
334
Bente
Bregendahl
8700
Horsens
Firkløveret
0133
05:03:44
335
Lene
Lange
8700
Horsens
Firkløveret
0134
05:03:45
336
Lone
Brandtoft
8660
Skanderborg
Batbalance
0030
05:03:52
337
Grethe Roer
Pedersen
8500
Grenaa
DragonKweens
0118
05:04:49
338
Winni
Jørgensen
9310
Vodskov
Batbalance
0031
05:04:54
339
Annelise
Poulsen
8270
Højbjerg
marselis
0295
05:05:28
340
Anne
Foged Christensen
8464
Galten
Team AM
0522
05:06:17
341
Mette
Feld-Jakobsen
8680
Ry
Team AM
0523
05:06:20
342
Susanne
Brøgger
8400
Ebeltoft
MTB Tøser
0322
05:07:14
343
Eva
Ingemar
8400
Ebeltoft
Ebeltoft
0119
05:07:17
344
Rie
Storgaard
8250
Egå
De Gode Nødder
0089
05:07:33
345
Lone
Haugaard
8382
Hinnerup
JENSEN CYKLER
0224
05:07:54
346
Vera
Schweer
8250
Egå
JENSEN CYKLER
0225
05:07:56
347
Kate Christina
Fogtmann
6880
Tarm
Team Maki
0595
05:08:00
348
Fannie
Wang
8732
Hovedgård
Team MS-Svejseteknik
0614
05:08:05
349
Tina
Skriver
8700
Horsens
Skriver
0438
05:08:06
350
Pia
Laursen
8450
Hammel
TRFpigerne
0725
05:08:19
351
Lis
Klysner
8585
Fjellerup
TRFpigerne
0724
05:08:22
352
Sarah
Lange
8320
Mårslet
Team S
0634
05:08:24
353
Marianne B
Nielsen
8450
Hammel
TRF-pigerne
0726
05:08:25
354
Anne
Ditlev
8370
Hadsten
TRFpigerne
0723
05:08:26
355
Marianne
Kirkegaard
6870
Ølgod
Team Maki
0596
05:08:35
356
Naja
Kristensen
8543
Hornslet
Team Eye
0558
05:10:01
357
Linda
Veggebro
8732
Hovedgård
Team Eye
0557
05:10:02
358
Annette
Spliid
8500
Grenå
GCC
0836
05:10:05
359
Gitte
Knudsen
7000
Fredericdia
Team NCG
0616
05:10:11
360
Annette Pape
Gynthersen
5500
Middelfart
Team NCG
0615
05:10:16
361
Linda
Dahl Christensen
6040
Egtved
Dahl Christensen
0073
05:10:21
362
Jasmin
Quist
8960
Randers sø
Team candy Quist
0545
05:10:47
363
Betina
Quist
8960
Randers sø
Team candy Quist
0544
05:10:50
364
Lisbeth
Førslev
6051
almind
TEAM VIUF
0681
05:10:57
365
Christine
Ravn
8230
Åbyhøj
IMPACT
0208
05:12:15
366
Jeanette Schmidt
Kjær
8000
Aarhus C
IMPACT
0210
05:12:17
367
Belinda
Adserballe
8250
Egå
IMPACT
0207
05:12:19
368
Pernille
Kofod
8210
Aarhus V
IMPACT
0211
05:12:22
369
Anja
Amstrup
8960
Randers SØ
TheAmstrups
0703
05:12:23
370
Emma
Amstrup
8200
Aarhus N
TheAmstrups
0704
05:12:28
371
sonja
Holm Larsen
8270
Højbjerg
Sonja
0447
05:12:41
372
Lene Chetan
Jensen
8000
Aarhus C
"glæde 2017"
0003
05:12:44
373
Karen
Hove
8464
Galten
Afsted
0011
05:12:56
374
Margit Holst
Andersen
8260
Viby J
Stråleklinikken
0470
05:13:18
375
Marlene
Ahlgreen
8300
Hou
Team Unicorn
0672
05:13:23
376
Marianne
Andersen
8783
Hornsyld
Os fra Hornsyld
0343
05:13:27
377
Lisbeth Jung
Møller
8382
Hinnerup
Jung
0234
05:13:33
378
Eva
Iversen
8240
Risskov
Evaiversen
0125
05:13:43
379
Fie
Jappe
8200
Aarhus N
Fie
0132
05:13:43
380
Jane Bastrup
Kræmer
8260
Viby J
MIR
0312
05:13:45
381
Anne-Marie
Mortensen
8270
Højbjerg
Optimisterne
0341
05:13:48
382
Helle
Tørnæs
8250
Egå
Optimisterne
0342
05:13:50
383
Sofie
Kjærgaard Sørensen
8382
Hinnerup
Biolyt
0042
05:14:08
384
Lise-Lotte
Wessberg Johansen
8543
Hornslet
Biolyt
0041
05:14:10
385
Betina Borg
Pedersen
8800
Viborg
TeamQ
0698
05:14:40
386
Lone
Jensen
8800
Viborg
TeamQ
0699
05:14:41
387
Lene
Kæmsgaard
8600
Silkeborg
Team Pigna
0621
05:14:45
388
Charlotte
Petersen
6870
Ølgod
Team Maki
0594
05:15:02
389
Metha
Bidstrup
9500
Hobro
MEDVIND
0301
05:15:03
390
Viviann
Kruse
2770
Kastrup
Kruse
0263
05:15:26
391
Linda
Grøn
9500
Hobro
Team Pigna
0622
05:15:26
392
Mette
Faber
8000
Aarhus C
Team Patrade A/S
0840
05:15:46
393
Astrid
Krog
8382
Hinnerup
tittierne
0714
05:16:17
394
Mette Høgh Abel
Jensen
8000
Aarhus C
Høgh & Co
0200
05:17:00
395
Elsebeth Høgh
Jensen
9800
Hjørring
Høgh & Co
0199
05:17:03
396
Karoline
Nielsen
5560
Aarup
Karoline
0838
05:17:22
397
Karen Norlyk
Hjort
6200
Åbenrå
KAN
0241
05:17:34
398
Aase Norlyk
Madsen
8660
Skanderborg
KAN
0242
05:17:34
399
Mona
Pedersen
9620
Aalestrup
Team mor
0611
05:17:39
400
Line
Pedersen
2000
Frederiksberg
Team mor
0610
05:17:43
401
Annette
Pedersen
9240
Nibe
Team MODA
0603
05:17:56
402
Solveig
Harksen
8800
Viborg
TeamQ
0700
05:18:42
403
Sanne Ernst
Christensen
8000
Aarhus C
Familien på tur
0131
05:19:36
404
inge
Ottesen
5560
Årup
svømmetøserne
0493
05:19:43
405
Birgitte
Jensen
9600
Års
girls4fun
0149
05:20:15
406
Birgitte
Kvist
8600
Silkeborg
Vestenvinden sejrer
0745
05:20:52
407
Tove
Jakobsen
8600
Silkeborg
Vestenvinden sejrer
0746
05:20:56
408
Helle
Nielsen
5560
Aarup
Karoline
0837
05:21:03
409
Louise
Nørgaard
5500
Middelfart
Team Lou
0592
05:22:36
410
Ulla
Mullis
8380
Trige
Lindberg Anno 1897
0277
05:23:20
411
Marianne
Friis Hansen
8200
Aarhus N
De Gode Nødder
0087
05:24:01
412
Lisbeth
Worre Pedersen
8300
Odder
De Gode Nødder
0086
05:24:07
413
Alice
Grøn Sørensen
6600
Vejen
De sejeste 2
0097
05:24:09
414
Else
Rasmussen
7100
Vejle
Lido
0273
05:24:14
415
Bente
Kaastrup-Larsen
7100
Vejle
Vejle
0738
05:24:14
416
Britta
Fuhlendorff
7100
Vejle
Lido
0272
05:24:21
417
Marianne
Dyrberg
7100
Vejle
Vejle
0740
05:24:23
418
Jeanne
Nissen
8362
Hørning
Team Unicorn
0671
05:24:33
419
Íris Brynja
Pétursdóttir
8464
Galten
Ice-Ladies
0205
05:25:38
420
Berglind
Knútsdóttir
6400
Sønderborg
Ice-Ladies
0204
05:25:42
421
Mette
Jeppesen
8800
Viborg
Jeppesen
0226
05:25:55
422
Sussi
Hoveling
8361
Hasselager
Hoveling
0196
05:26:19
423
Vita
Simonsen
8471
Sabro
Vita
0756
05:27:17
424
Ingrid
Andersen
6000
Kolding
Team BIB
0543
05:27:28
425
Bente
Callesen
6800
Varde
Team BIB
0541
05:27:30
426
Dorte
Fløjgaard
8600
Silkeborg
Sammenholdet
0400
05:27:35
427
Birgitte
Qvist
7200
Grindsted
Team BIB
0542
05:27:36
428
Helle Mathiesen
Christensen
7000
Fredericia
We Can Do It
0765
05:27:39
429
Charlotte
Johannesen
6000
Kolding
We Can Do It
0762
05:27:42
430
Susanne Hykkelbjerg
Pedersen
8210
Aarhus V
SUS3
0487
05:28:15
431
Bodil
Rømer Jensen
2100
København Ø
SUS3
0819
05:28:15
432
Susanne
Jensen
3500
Værløse
SUS
0486
05:28:29
433
Helga
Helle Lauritzen
6660
Lintrup
Kongeå-sildene
0254
05:29:01
434
Jonna
Balle-Petersen
9382
Tylstrup
BMC
0044
05:29:07
435
Bente
Engelsbæk
8920
Randers NV
Randers Freja Triathlon
0379
05:29:11
436
Tonnie
Holm Nygaard
8660
Skanderborg
Topnie
0717
05:29:15
437
Hannah
Hjorth
8970
Havndal
MTB Randers
0321
05:29:21
438
Anna Marie
Kristensen
8300
Odder
Cafeholdet Team Odder
0051
05:29:30
439
Pernille
Klose
8500
Grenaa
Pure Fitness
0371
05:29:47
440
Bibi
Holm
8800
Viborg
Hold HES
0190
05:29:49
441
Line
Brandt
8800
Viborg
Hold HES
0192
05:29:51
442
Janne
Kristensen
9640
Farsø
Smilla
0439
05:29:54
443
Jette
Falk
9600
Aars
Smilla1
0441
05:29:56
444
Anette
Spottag
4000
Roskilde
gimp
0145
05:30:03
445
Christina
Andreassen
6760
Ribe
TouringGirls
0722
05:30:13
446
Bodil
Kristensen
6690
Gørding
TouringGirls
0721
05:30:15
447
Inge
Skovsen
8930
Randers NØ
Skovsen
0857
05:30:19
448
Annette
Schouboe
8270
Højbjerg
Stråleklinikken
0464
05:30:29
449
Margit
Sønnichsen
7100
Vejle
MS
0320
05:30:42
450
Ingrid
Søndergård
8600
Silkeborg
Proud to be a nurse
0366
05:30:50
451
Berit
Larsen
8320
Mårslet
Venus
0742
05:31:34
452
Gerda
Madsen
8500
Grenaa
GG-Grenaa
0143
05:32:21
453
Gitte Banner
Jespersen
8500
Grenaa
GG-Grenaa
0144
05:32:25
454
Tina
Clausen Hougaard
8270
Højbjerg
Venus
0744
05:32:30
455
Dorte
Bojer
8500
Grenå
Team praksis
0623
05:32:40
456
Jannie Manly
Frederiksen
8500
grenaa
Team praksis
0624
05:32:42
457
Lisbeth
Brøndum
8000
Århus C
Venus
0743
05:33:14
458
Kirsten
Gylling
8444
Balle
Pure Fitness
0369
05:33:35
459
Trine
Varming
8300
Odder
team TV
0670
05:33:43
460
Anita
Larsen
8623
Ansager
Jeg kan jeg vil jeg gør det
0855
05:35:08
461
Janne Sig
Olsen
8270
Højbjerg
Olsen-tøserne
0339
05:35:46
462
Emilie Frederikke
Mikkelsen
8362
Hørning
3 seje cykeltøser
0004
05:35:49
463
Lene
Brogaard
8850
Bjerringbro
Team Tud
0668
05:36:12
464
Ulla
Olsen
8270
Højbjerg
Olsen-tøserne
0340
05:36:14
465
Hanne
Thomsen-Mühlbrand
7280
Sdr. Felding
Lindberg Anno 1897
0276
05:36:18
466
Solveig
Rense
8543
Hornslet
Team Slowmotion
0650
05:36:18
467
Anette
Mühlbrand
8850
Bjerringbro
Lindberg Anno 1897
0275
05:36:22
468
karin
Thøgersen
8382
hinnerup
Team suzuki
0655
05:37:00
469
Sidsel soja
Laugesen
8230
Åbyhøj
Team Soja Sørensen
0652
05:37:08
470
Sanne
Kaagaard Sørensen
6780
Skærbæk
Team Soja Sørensen
0651
05:37:14
471
Nina
Ejs
8250
Egå
Nina Ejs
0328
05:37:44
472
Kathrine
Nørgaard Hansen
8000
Aarhus C
Team Voksentøserne
0684
05:39:25
473
Anne
Hansen
7200
Grindsted
Team Voksentøserne
0682
05:39:30
474
Stine Lykke
Vedel
8840
Rødkærsbro
Team Tud
0669
05:39:45
475
Gitte
Astrup
8850
Bjerringbro
Team Tud
0667
05:39:55
476
Vibeke
Eriksen
8800
Viborg
JOVI
0233
05:40:02
477
Joan
Damsgaard
8800
Viborg
JOVI
0232
05:40:04
478
Hanne
Strunge
8585
Glesborg
Pure Fitness
0367
05:40:51
479
Marianne Trosborg
Brandt
8660
Skanderborg
SÅDAN!
0502
05:40:54
480
Jane
Wenneberg
8660
Skanderborg
De sejeste
0095
05:41:11
481
Tove
Lindhøj
8700
Horsens
De sejeste
0096
05:41:12
482
Lene
Bech-Larsen
7673
Harboøre
Team FMC Cheminova
0561
05:41:18
483
Ulla
Raundahl
7620
Lemvig
Team FMC Cheminova
0564
05:41:18
484
Lisa Mollerup
Nielsen
7680
Thyborøn
Team FMC Cheminova
0562
05:41:21
485
Pia
Noermark
7673
Harboøre
Team FMC Cheminova
0563
05:41:22
486
Ingrid
Bøye
8900
Randers C
Ingrid Bøye
0214
05:41:29
487
Inge
Helle
6771
Gredstedbro
Kongeå-sildene
0255
05:41:48
488
Jeanne
Dahl Olsen
8000
Aarhus
Team Gode ben
0576
05:42:10
489
Jette
Lindbjerg
7321
Gadbjerg
Team Gode ben
0577
05:42:12
490
ElseMargrethe
Rasmussen
8660
Skanderborg
Mor & Datter
0315
05:42:58
491
Nanna
Weigelt
8660
Skanderborg
Mor & Datter
0316
05:43:00
492
Astrid
Ejlersen
7500
Holstebro
Team moster
0612
05:43:04
493
Jette
Sørensen
7500
Holstebro
Team moster
0613
05:43:04
494
Nuka
Hove
8240
Risskov
gimp
0146
05:43:52
495
Bodil
Abildgaard
8800
Viborg
JammerQuinder
0216
05:45:42
496
Lise
Drescher
8240
Risskov
JammerQuinder
0218
05:45:45
497
Anette
Damgaard
8000
Århus C
Klippestuen
0246
05:45:49
498
Bente
Bjerregaard
8240
Risskov
Klippestuen
0247
05:45:51
499
Mette
Amdal
8660
Skanderborg
Klippestuen
0248
05:45:52
500
Ulla
Saaby steffensen
7830
Vinderup
Vesterhavsbrus
0748
05:45:56
501
Malene Due
Andersen
8740
Brædstrup
Cyk`linderne
0066
05:45:58
502
Birgit
Egesbaek
8260
Viby J
EG
0120
05:46:01
503
Kamma
Bidstrup
8240
Risskov
Max go´e ben
0296
05:46:05
504
Lotte
Madsen
8240
Risskov
Max go´e ben
0297
05:46:20
505
Margit
Graversen
8850
Bjerringbro
Stråleklinikken
0469
05:46:21
506
Tove
Trans
8361
Hasselager
Stråleklinikken
0471
05:46:24
507
Nina
Michaelsen
8722
Hedensted
"De to seje"
0002
05:46:27
508
Margrethe
Kristensen
7182
Bredsten
Volleykonerne
0758
05:46:28
509
Inge
Jensen
8722
Hedensted
"De to seje"
0001
05:46:29
510
Dorethe
Tholstrup
8000
Århus C
THOLSTRUP
0707
05:46:34
511
Lis
Sørensen
9330
Dronninglund
Volleykonerne
0757
05:46:37
512
Mette
Lynge
8310
Tranbjerg
Mettemor
0311
05:47:09
513
Ina
Kjemtrup
8800
Viborg
Hold HES
0191
05:47:12
514
Tinna
Harpøth
8000
Aarhus C
Team Patrade
0841
05:48:01
515
Lili
Howells
8250
Egå
HOWELLS
0827
05:48:20
516
Julia
Howells
8250
Egå
HOWELLS
0828
05:48:23
517
Susanne
Aagaard
8210
ÅRHUS V
SUA
0472
05:48:33
518
Birgitte
Schack
7500
Holstebro
Team Schack
0635
05:48:33
519
Lisbeth
Lyhne
7400
herning
Team Lyhne
0593
05:48:36
520
Britta Haulrik
Mortensen
9620
Ålestrup
Team Simested
0636
05:48:38
521
Lone
Mortensen
9620
Aalestrup
Team Simested
0640
05:48:39
522
susanne
jensen
9620
ålestrup
Team Simested
0644
05:48:42
523
Louise Fruekilde
Nielsen
9620
Aalestrup
Team Simested
0641
05:48:44
524
Rikke
Tolstrup
8230
Åbyhøj
Team Rixen
0632
05:48:49
525
Kirsten
Børgesen
8732
Hovedgård
VI VIL-VI KAN
0752
05:49:19
526
Conny
N. Thomsen
8732
Hovedgård
VI VIL-VI KAN
0751
05:49:24
527
Lene
Gruhn
9620
Aalestrup
Team Simested
0638
05:50:41
528
Susanne
Jensen
6580
Vamdrup
De go'e ben
0090
05:51:08
529
Anette
Berg
8300
Odder
Cykelkomponenten
0068
05:51:13
530
Jette
Kirkegaard
8362
Hørning
3 seje cykeltøser
0005
05:51:36
531
Loiuse Kaas
Hansen
8260
Viby J
3 seje cykeltøser
0006
05:51:38
532
Nina
Holm
8310
Tranbjerg
Girls on Bikes
0148
05:52:04
533
Lene
Holm
8270
Højbjerg
Girls on Bikes
0147
05:52:06
534
Birgit
Mathiasen
8310
Tranbjerg
Team Mathiasen
0597
05:52:24
535
Tina
Mathiasen
8000
Aarhus
Team Mathiasen
0598
05:52:24
536
Tine
Pilgaard
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0483
05:54:28
537
Charlotte Østergaard
Jørgensen
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0475
05:54:31
538
Dorte
Wiederholt
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0476
05:54:32
539
mette elmelund
svensson
8362
hørning
Wien
0777
05:54:40
540
Mariane
Jensen
6000
Kolding
Wien
0775
05:54:43
541
Conny
Aagaard
6640
Lunderskov
De sejeste 2
0098
05:54:45
542
Inger Margrethe
Hauge
9620
Aalestrup
Team Simested
0637
05:55:11
543
Ruth Kristensen
Allan
6200
Aabenraa
Søsterne K
0498
05:55:16
544
Grethe
Kristensen
7100
Vejle
Søsterne K
0495
05:55:19
545
Heidi
Høegh
8300
Odder
Høeghen
0198
05:55:21
546
Kristine
H. Seeberg
8000
Aarhus C
Seeberg
0822
05:56:15
547
Bodil
Madsen
8543
Hornslet
GoTur
0162
05:56:38
548
Helene
Brinch Madsen
6880
Tarm
GoTur
0163
05:56:42
549
Grethe
Olesen
8270
Højbjerg
Team Voksentøserne
0683
05:58:29
550
Tina Spanggaard
Kristensen
9620
Aalestrup
Team Simested
0645
05:58:37
551
berit
otte
9500
sdr onsild
de 3 bukkebruser
0074
05:59:06
552
gladis
jørgensen
9500
hobro
de 3 bukkebruser
0076
05:59:09
553
dorit
mathisen
9550
mariager
de 3 bukkebruser
0075
05:59:10
554
Lillian
Simonsen
8270
Højbjerg
Team Voksentøserne
0685
05:59:17
555
Karin Vestergaard
Petersen
8330
Beder
Team@
0693
06:00:24
556
Anne Hauge
Rasmussen
8370
Hadsten
Team@
0692
06:00:26
557
Tove
Brodersen
6200
Aabenraa
På hjul
0373
06:01:01
558
Bente
Christiansen
6200
Aabenraa
På hjul
0372
06:01:05
559
Tina Høegh
villumsen
8300
odder
Team Cheri
0546
06:01:21
560
Christa
Meilandt
6392
Bolderslev
Team Meilandt
0599
06:01:53
561
Hanna
Meilandt
6392
Bolderslev
Team Meilandt
0600
06:01:53
562
Ulla
Jacobsen
8240
Risskov
JammerQuinder
0219
06:03:45
563
Gitte
Grøn Andersen
9500
Hobro
Team fyrkat
0570
06:03:54
564
Bente
Jensby
9500
Hobro
Team fyrkat
0568
06:03:56
565
Julie
Kracht
8340
Malling
Cyk`linderne
0064
06:04:27
566
Karin
Kracht
8230
Aabyhøj
Cyk`linderne
0065
06:04:28
567
Lone
Sommer
8732
Hovedgård
De sejeste Q fra Hovedgaard
0101
06:05:13
568
Joan
Jørgensen
8732
Hovedgård
De sejeste Q fra Hovedgaard
0100
06:05:16
569
Lone
Laursen
9620
Aalestrup
Team Simested
0639
06:05:19
570
Janni
Nørmølle-Hansen
8361
Hasselager
Bike for it
0038
06:05:36
571
Dorthe
Qvist
8000
Aarhus C
Lille UV99
0854
06:06:43
572
Anne Marie Hindhede
Hindhede
8800
Viborg
Anne Marie
0022
06:08:18
573
Vibeke Liane Lund
Kanstrup
7150
Barrit
Bygmarkens jernladies
0049
06:08:50
574
Vibeke
Sørensen
8230
Åbyhøj
WIEN
0830
06:09:28
575
Tina
Axelsen
8340
Malling
Tina
0713
06:09:52
576
Charlotte Brønsted
Rasmussen
8641
Sorring
Bike for it
0037
06:09:54
577
Kirsten
Rathkjen
6990
Ulfborg
Vesterhavsbrus
0747
06:10:21
578
Sigrun
Smith
8000
Aarhus
Wien
0778
06:10:29
579
Conni
Rugaard
8520
Lystrup
Rusen
0390
06:11:21
580
Jytte
Pedersen
8240
Risskov
Rusen
0391
06:11:23
581
Lone
Møjbæk
9510
Arden
MEDVIND
0300
06:11:28
582
Susanne
Aunsbjerg
9510
Arden
MEDVIND
0303
06:11:31
583
Ruth
Fibiger
8530
Hjortshøj
Rusen
0393
06:11:31
584
Marianne Nykjær
Madsen
8530
Hjortshøj
Rusen
0392
06:11:39
585
Anna-marie
Madsen
8320
Mårslet
Eskegårdsvej
0124
06:11:40
586
Kia Birkelund
Sveistrup
9500
Hobro
MEDVIND
0299
06:11:43
587
Dorrit
Obel
8000
Aarhus C
Obel
0333
06:11:43
588
Ulla
Navntoft
9560
Hadsund
MEDVIND
0304
06:11:48
589
Anne
Dunker
8381
Tilst
Team Træls
0666
06:11:53
590
Tanja Guldager
Aggerholm
6710
Esbjerg V
Team Hindbærsnitte
0585
06:12:45
591
Dana
Lentz Olesen
6710
Esbjerg V.
Team Hindbærsnitte
0583
06:12:47
592
Nanna
Dahl
8310
Tranbjerg J
Fokus
0138
06:12:54
593
Maibritt
Sander
6933
Kibæk
More hills, less curves
0318
06:13:03
594
Hanne
Gravesen
6920
Videbæk
More hills, less curves
0317
06:13:04
595
Aase
Thesbjerg
7500
Holstebro
Vesterhavsbrus
0749
06:14:42
596
Helle
Klausman
8000
Aarhus C
BAK KLAUSMAN KOMMUNIKATION
0027
06:15:25
597
Bettina
Jensen
8544
Mørke
Helle og Bettina
0175
06:15:26
598
Gitte
Møller
8000
Aarhus C
Møller
0324
06:15:53
599
Linda
Lauridsen
8900
Randers C
Therese
0705
06:16:15
600
Jette
Jansson
8920
Randers
Jette J
0228
06:16:17
601
Hanne
Andersen
6760
Ribe
Kongeå-sildene
0253
06:17:34
602
Anne Marie
Smitt
5230
Odense m
Smitti
0443
06:17:39
603
Birte
Fletthøj Ege
8300
Odder
Birdie
0824
06:18:21
604
Charlotte
Thomsen
7182
Bredsten
Bredstentøserne
0046
06:18:33
605
Lone
Thomsen
4200
Slagelse
HUA
0197
06:18:38
606
Monika
Nitz-Petersen
6051
Almind
Almindtøserne
0016
06:18:49
607
Dorthe
Johnsen
6051
Almind
Almindtøserne
0015
06:18:53
608
Anny Storm
Stenbæk
6760
Ribe
Kongeå-sildene
0251
06:19:45
609
Tove
Møllerhøj
9200
Aalborg SV
Svigerinderne
0490
06:19:47
610
Karin
Bonde Storm
5491
Blommenslyst
Svigerinderne
0489
06:19:51
611
Gitte
Høgh
9620
Aalestrup
Fjordpigerne
0136
06:20:24
612
Siv
Bojesen
9500
Hobro
Fjordpigerne
0137
06:20:24
613
Rikke
Andersen
8800
Viborg
Hold HES
0194
06:21:07
614
Marianne
Andersen
9000
Aalborg
Team Slowmotion
0649
06:21:12
615
Heidi
Vosgerau
8660
Skanderborg
Familien på tur
0129
06:21:21
616
Ulla Helleskov
Uldal
6500
Vojens
Æ Vojens Piche
0785
06:22:21
617
Anne-Marie
Eriksen
8700
Horsens
Æ VOJENS PICHE
0859
06:22:28
618
Helle Sabroe
Bitsch
8270
Højbjerg
Cyk`linderne
0063
06:23:39
619
Kristine
Nørup
6000
Kolding
Svigerinderne på tur
0492
06:23:46
620
Anna Marie
Hald
8850
Bjerringbro
Svigerinderne på tur
0491
06:23:47
621
Anna
Vestergaard
8230
Åbyhøj
Team Wowk
0686
06:25:00
622
Jenny
Friis
8210
Aarhus V
team Jenny
0587
06:25:05
623
Rikke
torgersen
8620
Kjellerup
Recycled Organs
0381
06:25:48
624
Mette
Kruse
7620
Lemvig
Recycled Organs
0380
06:25:50
625
Marie
Steffansen
7400
Herning
Team Steffansen
0654
06:26:11
626
Birte
Steffansen
5853
Ørbæk
Team Steffansen
0653
06:26:13
627
Ulla
Halkjær
9500
Hobro
SIN & SPIN
0428
06:27:08
628
Krista
Pedersen
9560
Hadsund
SIN & SPIN
0425
06:27:15
629
Lise
Bülow
9632
Møldrup
SIN & SPIN
0426
06:27:19
630
Margit Halkjær
Kristensen
8981
Spentrup
SIN & SPIN
0427
06:27:26
631
Birgit
Fiil
8940
Randers sv
Power4you
0364
06:27:41
632
Lene
Hansen
8900
Randers
Power4you
0365
06:27:44
633
Ruth
Birnbaum
8220
Brabrand
Cyk`linderne
0067
06:28:24
634
Anne Grethe
Mogensen
8240
Risskov
Cyk`linderne
0062
06:28:30
635
Else
Balle
7500
Holstebro
Balle
0839
06:29:19
636
Therese
Juel Jepsen
8362
Hørning
Lille UV99
0853
06:29:22
637
Jette Nørgård
Kristoffersen
8329
Mårslet
De vedholdende
0104
06:29:49
638
Susanne
Tindbæk Lunderskov
8320
Mårslet
De vedholdende
0106
06:29:49
639
Sheila
Truelsen
8320
Mårslet
De vedholdende
0105
06:29:55
640
Jane
Ditmer
8600
Silkeborg
DITMER
0114
06:30:00
641
Trine
Møller
8600
Silkeborg
DITMER
0115
06:30:03
642
Hanne
Appel
8660
Skanderborg
Appel
0846
06:30:59
643
Laila
Harbo
8530
Hjortshøj
Madone
0287
06:31:06
644
Susanne
Andersen
8940
Randers SV
Søstrene GAK
0500
06:31:11
645
Else Marie
Aagaard
8381
Tilst
Aagaard
0856
06:31:16
646
Signe Hyldgaard
Hansen
8200
Aarhus N
Sprinterne ;)
0458
06:31:20
647
Annette Hyldgaard
Kristensen
9620
Aalestrup
Sprinterne ;)
0455
06:31:21
648
Anne Katrine
Holst
8680
Ry
Malercrewet
0289
06:32:08
649
Stine
Bigum
8000
Århus
Malercrewet
0292
06:32:12
650
Charlotte
Rask
8600
Silkeborg
Malercrewet
0290
06:32:15
651
Gitte
Isager-Nielsen
8680
Ry
Malercrewet
0291
06:32:20
652
Line
Borup Ravnholt
9600
Aars
STENILDHØJGÅRDE
0833
06:32:21
653
Ditte
Skovgaard
9600
Aars
STENILDHØJGÅRDE
0832
06:32:31
654
Margit
Sørensen
6670
Holsted
Kongeå-sildene
0256
06:35:24
655
Birgitte
Nielsen
8400
Ebeltoft
Sprinterne ;)
0456
06:35:30
656
Britta
Holst
9620
Aalestrup
Sprinterne ;)
0457
06:35:37
657
Maren
Holst Storegaard
8800
Viborg
Sprinterne :-)
0816
06:35:49
658
Helle
Kjærsgård
7480
Vildbjerg
Help
0177
06:35:50
659
Louise
Hansen
9500
Hobro
Team LAM
0589
06:37:09
660
Anne
Vinther
8990
Fårup
Team LAM
0588
06:37:16
661
Mette
Brodersen
9500
Hobro
Team LAM
0590
06:37:17
662
Dagmar Frydensbjerg
Pedersen
8680
Ry
Det flade dæk
0111
06:38:24
663
Hanne
Primdahl
8700
Horsens
Det flade dæk
0112
06:38:27
664
Bente
Holm
8800
Viborg
Det flade dæk
0110
06:38:29
665
Linda
Rubinke
6000
Kolding
We Can Do It
0770
06:41:14
666
Birgitte
Svenningsen
6000
Kolding
We Can Do It
0761
06:41:18
667
Lene
Krogh
6000
Kolding
We Can Do It
0768
06:41:19
668
Charlotte Barnewitz
Bruun
6000
Kolding
We Can Do It
0763
06:41:25
669
Birgit
Sørensen
8680
Ry
BS
0047
06:41:40
670
Lillian
Krog
7800
Skive
Lillian
0274
06:41:40
671
Anette
Vosgerau
8361
Hasselager
Familien på tur
0126
06:41:47
672
Anne
Ø. Nilsen
3292
Stavern, Norge
NO-DK
0329
06:43:24
673
Kirsten
Flou
9310
Vodskov
NO-DK
0330
06:43:25
674
Lene
Andersen
7323
Give
Sammenholdet
0402
06:44:33
675
Chenette
Thomsen
7323
Give
Sammenholdet
0399
06:44:36
676
Ulla
Madsen
7323
Give
Sammenholdet
0403
06:44:38
677
Marianne
Fisker
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0452
06:44:49
678
Marianne
Brodersen
8500
Grenaa
Pure Fitness
0370
06:44:51
679
Irene
Holst
8500
Grenå
Pure Fitness
0368
06:44:54
680
Else Kildevang
Madsen
6051
Almind
We Can Do It
0764
06:45:34
681
Marianne
Serritslev
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0453
06:45:40
682
Lene
Sørensen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0448
06:45:45
683
Aase
Hjaltason
8382
Hinnerup
start1953
0460
06:45:46
684
Benthe H.
Eriksen
8270
Højbjerg
Team ALene
0521
06:45:55
685
Birgitte
Barrutia
8541
Skødstrup
Pilepigerne
0358
06:45:56
686
Ulla
Overgaard
8752
Østbirk
Team Glad
0572
06:47:57
687
Merete
Gjerløv
8740
Brædstrup
merete
0308
06:48:00
688
Susanne Højberg
Knudsen
6840
Oksbøl
OCTs Piger
0337
06:48:22
689
Marian Margrethe
Tøstesen
6840
Oksbøl
OCTs Piger
0335
06:48:26
690
Pia
Jørgensen
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0454
06:48:27
691
Lone
Moldt
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0450
06:48:33
692
Inge
Hansen
6840
Oksbøl
OCTs Piger
0334
06:48:37
693
Lise
Kaa
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0449
06:48:38
694
Marianne
Bang Østergaard
8382
Hinnerup
Specialområde Autisme
0451
06:48:42
695
Ruth Lund
Nørmølle
9600
Aars
Bike for it
0040
06:51:29
696
Marianne
Smith
5400
Bogense
Wien
0776
06:51:59
697
Lise Dahl
Christiansen
6100
Haderslev
Wien
0774
06:53:08
698
Stinne Richter
Berg
8680
Ry
Hindbærsnitterne
0181
06:55:48
699
Pia
Stürup
8660
Skanderborg
Hindbærsnitterne
0179
06:56:43
700
Rikke
Hougaard
8680
Ry
Hindbærsnitterne
0180
06:57:37
701
Birthe Højby
Hallund
8800
viborg
Team 2 hjul
0519
06:57:41
702
Lone
Andersen
9500
Hobro
Au2parts
0025
06:57:46
703
Gitte
Lindgren
4200
Slagelse
start1953
0459
06:57:55
704
Jette
Mortensen
8200
Aarhus N
Creme Fræserne
0059
06:59:48
705
Jette Therese
Holm
8520
Lystrup
Creme Fræserne
0060
06:59:55
706
Hanne
Rind
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0477
07:00:01
707
Hanne Brolin
Gade
8800
Viborg
Sundhedsplejen i Viborg
0478
07:00:02
708
Lene
Bøcker
8000
Aarhus C
Bøckers Bike
0050
07:00:50
709
Dorte
Handberg
8210
Århus V
Team Handberg
0582
07:00:57
710
Helle
Pedersen
7323
Give
Sammenholdet
0401
07:03:40
711
Britta Sandfeld
Ellegaard
7323
Give
Sammenholdet
0398
07:03:44
712
Tove
Gregersen
8530
Hjortshøj
P&T
0351
07:04:43
713
Pia
Jakobsen
7470
Karup
P&T
0350
07:04:46
714
Ea Mette
Jacobsen
8230
Åbyhøj
Den forbedrede bagtrop
0107
07:05:51
715
Louise
Vandel
8000
Aarhus C
Den forbedrede bagtrop
0108
07:05:56
716
Anna
Seeberg
8000
Aarhus C
Amiga
0018
07:06:06
717
Britt
Morville
8000
Aarhus
Amiga
0019
07:06:59
718
Lis Helene
Andersen
8260
Viby
Lis & Lone
0278
07:07:03
719
Marianne
Skov Krøtel
8210
Aarhus V
Amiga
0020
07:07:04
720
Lone Skole
Sørensen
9310
Vodskov
Lis & Lone
0279
07:07:11
721
Bente Vivi
Laursen
8310
Tranbjerg
Creme Fræserne
0058
07:15:28
722
Herdis Lange
Sørensen
5491
Blommelyst
Wien
0771
07:24:24
723
Jytte
Rasmussen
5000
Odense C
Wien
0772
07:29:36
724
Lene
Hougaard Koch
8600
Silkeborg
Team Bagtrop
0535
07:29:59
725
Gerda
Hougaard Jensen
8382
Hinnerup
Team Bagtrop
0534
07:30:17
726
Kirsten Krog
Jensen
8250
Egaa
VH banden
0750
07:34:51
727
Ellen
Gravesen
8000
Aarhus C
Ellen G.
0123
07:34:58
728
Kristina
Krogh
8260
Viby
Team D
0548
07:35:41
729
Dorte
Hansen
8600
Silkeborg
Team D
0547
07:35:46
730
Ulla
Nordentoft
7100
Vejle
Rød stue
0397
07:44:06
731
Tove
Knudsen
8300
odder
Rød stue
0396
07:44:28
732
Lene
Søndergaard
7800
Skive
Team Svanedamsvej
0656
08:00:19
733
Stinne
Damgaard Nielsen
7800
Skive
Team Svanedamsvej
0657
08:00:22